24. februārī plst.11:30 rakstniece viesosies Vārmes pagasta bibliotēkā, savukārt plkst.13:00 tiksies ar Kuldīgas Centra vidusskolas skolēniem. 

 

Kristīne Ulberga-Rubīne (1979.) ir garstāstu "Es grāmatas nelasu", "Es grāmatas nelasu 2" un "Virtuālais eņģelis" autore.

 

"Es grāmatas nelasu" ir pirmais Kristīnes Ulbergas – Rubīnes darbs. Kā raksta pati autore – tas ir intriģējošs un negaidītiem pavērsieniem piepildīts garstāsts, kas rosina apsvērt mūsu rīcības motīvus un sekas, vecāku un jauniešu attiecību nianses un mēģinājumus rast pareizās atbildes.

 

Latvijā nav daudz autoru, kuri raksta pusaudžu auditorijai un Kristīnes Ulbergas-Rubīnes debija šajā žanrā ar stāstu "Es grāmatas nelasu" izrādījās ļoti veiksmīga. Oriģinālprozas konkursā "Baltā Vilka grāmatas" 2007.gadā tā ieguva 2.vietu un vidējā vecuma skolēni to atzina par 2008.gada labāko literatūras darbu.

 

Autore spēj identificēties ar savu grāmatu personāžiem – pusaudžiem un tikpat sāpīgi spēj pārdzīvot viņu apjukumu, skumjas, mīlestības trūkumu. Intriģējošu un negaidītu pavērsienu piepildītie rakstnieces stāsti rosina apsvērt rīcības motīvus un sekas, jauniešu un vecāku attiecību nianses un mēģinājumus rast pareizās atbildes.

 

Kādā intervijā, atbildot uz jautājumu: Vai skolas laikā Tu biji "pareizā" meitene?”. Rakstniece atbild:” Nē, galīgi, nē. Biju Zaļā Vārna, kas sēž pēdējā solā un skatās ārā pa logu. Tā kā dzīvoju blakus skolai, atļāvos celties 7.45,  kad stundas sākās 8.00. Vienreiz uz skolu aizgāju bez somas, citreiz ar sviestmaizi rokās un mājas čībās…”

 

Šīs tikšanās notiks Kuldīgas Galvenās bibliotēkas izstrādātā un Valsts Kultūrkapitāla Fonda atbalstītā projekta „Rakstnieks.Literatūra.Lasītājs.” ietvaros.