Otrdien, 7.maijā, plkst. 14.30 pie mums viesosies Anna Kuzina, kura varēs pastāstīt daudz interesanta mums par mūsu rakstnieku Rūdolfu Blaumani! Viņa iepazīstinās ar savām jaunajām grāmatām (izdevniecība Madris)-Blaumaņu pavārgrāmata, Blaumanis tuvplānā.

    Anna Kuzina rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa dzīvi un daiļradi pētījusi vairāk nekā 30 gadus, strādājot par R. Blaumaņa memoriālā muzeja „Braki” vadītāju (1979-2012).

     Blaumanis tuvplānā:
Šāda veida grāmata par Rūdolfu Blaumani līdz šim vēl nav bijusi – tā ir unikāla lasāmviela gan rakstnieka talanta cienītājiem, gan vēstures pētniekiem. Grāmatā pārskatāmi apkopota rakstnieka dzīves un darba gaita no 1863. līdz 1908. gadam. Notikumi, fakti, gadskaitļi rindojas cits pēc cita, intriģējoši atklājot rakstnieka īso, bet ārkārtīgi interesanto dzīvi. Dzīves laikā par viņu ir rakstījuši, viņš ir rakstījis, viņš ir saticis ļoti daudzus interesantus cilvēkus, kuru prototipus izmantojis savos darbos.
Annas Kuzinas grāmatā līdzās vispārzināmiem faktiem parādās plašākai auditorijai līdz šim maz zināmi vai pat nemaz nezināmi atgadījumi, kas vēlāk ir atspoguļojušies vai būtiski ietekmējuši vienu vai otru Blaumaņa daiļdarbu, tātad tagad palīdz tos labāk atšifrēt un novērtēt.

    Blaumaņa pavārgrāmata:
Rūdolfa Blaumaņa tēvs bija pavārs. Līdz mūsdienām nav saglabājušās viņa gatavoto ēdienu receptes, bet par viņa prasmi liecina daudzie ēdieni, kurus dēls Rūdolfs izmantojis savos darbos. ‍

Izmantojiet iespēju!
Grāmatas varēs arī iegādāties!

Ingrīda Višķere, Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre.