Vērtēt kaut ko skaistu un gara radītu nekad nav viegli, jo spēja radīt dzeju ir īpaša dieva dāvana. Vērtējām pēc savām izjūtām, kaut visi dzejoļi ir ļoti skaisti un mocionāli bagāti! Paldies Evitai Užulei. Paldies mūsu autorēm! Jūs esat unikālas ar to, ka esat tās, kuras piedalījušās 1.Kokneses bibliotēkas rīkotajā dzejas konkursā pieaugušajiem.

   &nbs ;   Laiks skrien ātri, un ir noslēdzies konkurss Mans dzejolis Koknesei, kurš ilga veselu mēnesi. Labā ziņa ir tā, ka iesniegti ir 38 skaisti un ļoti savdabīgi dzejoļi, kuros tiešām strāvo mīlestība uz savu Koknesi. Bet ir piedalījušās tikai divas autores- Ārija Āre un Dzidra Čumakeviča. Liels paldies viņām par spēju radīt šādu skaistumu un vēlēšanos sevi atklāt arī citiem! Man žēl, ka daudzi autori nesaņēmās piedalīties šajā konkursā, bet ļoti ceru, ka gada laikā spēs uzrakstīt kaut ko tik skaistu, ko negribēs atstāt to tikai sev, bet padalīsies arī ar plašāku lasītāju pulku! Paldies Evitai Užulei par palīdzību konkursa darbu vērtēšanā un ļoti sirsnīgu dzejoļu analīzi! Tātad, par konkursa dzejoļiem -uzvarētājiem, aizklāti balsojot un vērtējot, ir kļuvuši :

                                Ārijas Āres dzejolis Koknesei.
                               Dzidras Čumakevičas dzejolis Es aizeju, lai atgrieztos..
                               Ārijas Āres dzejolis Koknesei-Pērsei.
              Ar autorēm visdrīzākajā laikā sazināsimies, lai vienotos par balvu saņemšanu.
         Visi konkursa darbi ir izlasāmi Kokneses pagasta bibliotēkā! Mēs ceram, ka tie būs pamats kādai jaukai grāmatai par Koknesi dzejā!

 

  1. Ārija Āre, Koknesei.

        Ļoti atbilstošs konkursa izvirzītajai tēmai, visaptverošs, atspoguļoti visi 4 gadalaiki, skaistā Kokneses daba,Pērse, Daugava, pilsdrupas.., iezīmējas tagadne, pagātne un nākotne. Piesaista uzruna „ mūsu Koknesē”-tas padara dzejoli personiskāku un liek sajusties piederīgiem Koknesei.

 

  1. Dzidra Čumakeviča, Es aizeju lai atgrieztos..

          Dzejolis piesaista ar to, ka liek padomāt un atgriezties mājās-Koknesē tiem, kas nu ir kaut kur citur pasaulē. Dzejolī Koknese tiek salīdzināta ar māti, kas katram no mums ir pati dārgākā. Tātad, arī Koknese ir mīļa un dārga. Patiesībā tā laime nav vis pasaulē, bet gan tepat mājās-Koknesē. Dzejolī ieskanas patriotisms, sirsnība un mīlestība pret dzimto vietu.

 

  1. Ārija Āre, Koknesei-Pērsei.

          Dzejolis piesaistīja ar to domu, ka Koknese nav tā vieta dziļos laukos, kur dzīve apstājusies, bet gan vieta, kur dzīve rit savu gaitu-dzied putni, upes viļņi aiznes bēdas ...Gadi iet un ies, bet Koknese paliks.

 

                Lai jauka vasara un radīšanas nemiers un prieks!

                        Patiesā priekā par izlasīto           

                                        Ingrīda Višķere

 

Ziņu sagatavoja:
Ingrīda Višķere, Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre.

Tagi: konkurss, KOKNESE, DEJOĻI