Kokneses pagasta bibliotēkā vēl var iepazīties ar Velgas Aijas Podiņas zīmējumiem un akvareļiem.

                   Mana tante reiz bij` jauna…

 

      Velgas Aijas Podiņas (1933-2011) zīmējumi un  akvareļi no 50.gadiem.

 

    6.februārī notika  V. A. Podiņas zīmējumu un akvareļu izstādes atklāšana.  Bibliotēkas telpās izstādīti 23 ļoti rūpīgi veidoti darbi. Izstādi bagātina arī fotogrāfiju stendi, kuri ļoti labi atklāj mākslinieces dzīves uztveri-būt aktīvai un visur.

    Īpašu šarmu izstādītajiem darbiem dod tas, ka izstādi veidojusi, apkopojusi mākslinieces māsas meita Māra Mārtiņjāne - Kaše, kurai jāpateicas arī par ļoti izdevušos gleznu izvietojumu. Arī Māras kundze ir saistīta ar mākslu-māca to bērniem Ogrē.

   Izstādes atklāšanā piedalījās arī mākslinieces māsa Ilga Sīle, kura šobrīd dzīvo Koknesē un aktīvi piedalās pensionāru dzīves aktivitātēs.      

      Sīles kundzei ir savs skatījums uz katru gleznu un fotogrāfiju, jo tas ir stāsts par viņas māsu, kopā pavadīto laiku, jaunību un brīnišķīgas atmiņas par bijušo. Sīles kundze atzīst, ka ir pateicīga saviem vecākiem par to, ka viņi novērtēja savu bērnu vēlmes un visiem deva iespēju iegūt augstāko izglītību.

       Izstāde ir iepriecinājusi skatītājus Ogrē, Suntažos…un tās veidotāji ir iecerējuši to izrādīt vēl un vēl, lai iepazīstinātu ar interesantu, talantīgu, darbīgu  personību.

Ziņu sagatavoja:
Ingrīda Višķere, Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre.

Tagi: Izstāde, akvareļi, Velga Aija Podiņa, Koknese.