3.martā projekta Bērnu un Jauniešu žūrijas Kokneses eksperti devās uz Lielajiem lasīšanas svētkiem Ķīpsalā, kur klātienē uzzinājām ,kuras tad bija vislabākās grāmatas šogad, apkopojot visu Latvijas ekspertu darbu.

Šogad eksperti iesaka visiem, kas vēl nav paguvuši izlasīt – 1. vietas: A. Havukainena un S.Toivonens „Tatu un Patu ērmīgās ierīces”, R.Pireta „Princese Skella un Leta  kungs.”, Dž. Kinnija Grega dienasgrāmata” un K. Garsijas un M. Stolas Daiļās būtnes”. 2. vietas:  J.un T. Vīslanderu Mūmammas pavasara tīrīšana , J. Zvirgzdiņa „Mufa”,  Š.Ē. Emanuēla „Oskars un Rozā dāma”, , L.Nemieras Vilcenes stāsts”. 3. vietas: E. Celleres Kima var būt stipra”, M. Oltes Matīsa piedzīvojumi mežā”, T.Defombela Tobijs Lolness” un Z.Ērgles. „Starp mums meitenēm runājot”. 

Mūsu ekspertiem ļoti patika un viņi bija pārsteigti par lielo dalībnieku skaitu. Interesants bija uzvedums, kurā grāmatu Puteklis, viņa Mūza un bibliotēkā dzīvojoša Žurka labāko trijniekā nokļuvušo grāmatu autoriem, izdevējiem un tulkotājiem pasniedza balvās atzinības rakstus un šokolādes grāmatiņas.

 Jauks pārsteigums nobeigumā bija grupas Dzelzs Vilks uzstāšanās, acīgākie eksperti ieguva arī autogrāfus un lasāmas dāvaniņas.

Eksperti, uzrādot aproci – „Pārsteidz galvu – lasi!”, bez maksas varēja apmeklēt uz vietas esošās izstādes– „Latvijas grāmatu izstādē 2012” un „Skola 2012”, ko mēs arī izdarījām.

Liels, liels PALDIES mūsu šoferītim Valteram un Kokneses Novada Domei par transportu.

Ja būs iespēja, noteikti brauksim arī nākošgad.

Ziņu sagatavoja:
Kokneses pagasta bērnu bibliotēka
Antra Vasiļevska
T. 65161729

Tagi: KOKNESE, Lielie lasīšanas svētki, Bērnu/jauniešu žūrija