Visu februāri Latvijas bibliotēku bibliotekāri un darbinieki veidoja radošus pasākumus atbilstoši 2012. gada vispasaules drošāka interneta dienas tēmai „Atklāsim digitālo pasauli kopā... un droši!”

22., 27., 28. un 29. februārī Kokneses pagasta bērnu bibliotēkā arī norisinājās informatīvi radošas stundiņas „Iepazīsties – Internets”, kurās piedalījās PII ”Gundega” grupiņas „Kamenīte” un „Sprīdītis” , kā arī I.Gaiša Kokneses vidusskolas 1.a un 1.b. klases.  

Informatīvajā stundiņā bērni iepazinās ar datoru un iemācījās, kā to lietot, lai tas kļūtu par draugu. Bērni uzzināja, kas ir internets, kādu profesijas pārstāvji lieto datoru un internetu, kā arī dalījās savā pieredzē, kādām darbībām un cik bieži, viņi izmanto datoru un internetu. Internetā var darīt daudz un dažādas lietas, bet ir arī noteikumi un priekšnosacījumi, kuri jāievēro, lai varētu droši un gudri darboties ar internetu.

Pasakā „Meža biezoknis” ( drudzigsinternets.lv) bērni sekoja līdzi Mežpilsētas notikumiem. Mežpilsētai apkārt ir Meža biezoknis, kurš ir kā īsts interneta tīkls. Klausītāji iepazinās ar pasakas galveno varoni Nikolaju, mācījās no viņa, un domāja līdzi Nikolaja darbībām, lai Nikolais spētu pasargāt sevi un izglābt pilsētas svētkus. Mums visiem kopā tas arī izdevās.

Bērni arī paši pārbaudīja savas zināšanas un, sadaloties komandās, veidoja interneta lietotāja kokus. Viena komanda līmēja „Droša un gudra interneta lietotāja smaidīgo koku”, bet otra „Nedroša un muļķīga interneta lietotāja bēdīgo koku”. Visi bērni bija zinoši un ceram, ka pielietos iegūtās zināšanas, lietojot datoru un internetu patstāvīgi. Bērnu dārza bērni vēl noskatījās jautro un izglītojošo multfilmiņu „Čatiņš” (pasakas.net) un zīmēja paši savus interneta palīgus.

Visi bērni arī parakstīja solījumu, kurā apsola atcerēties un ievērot lietas, kas pasargātu viņus internetā.

Ziņu sagatavoja:
Kokneses pagasta bērnu bibliotēka
Antra Vasiļevska

Tagi: KOKNESE, Drossinternets