Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Ziemeļu un Baltijas valstīs norisinājās no 14. līdz 20. novembrim. Šogad izvēlēta tēma - "Humors Ziemeļos".

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas mērķis ir veicināt Ziemeļvalstu savstarpējo kultūru īpaši Ziemeļvalstu literatūrā. Šajā nedēļā iesaistītās bibliotēkas lasa noteiktu literatūru un veido pasākumus par izvēlēto tēmu.

Arī Kokneses bērnu bibliotēkā norisinājās divi rīta pasākumi, kuros piedalījās PII „Gundega” audzēkņi no grupiņām „Kamenīte” un „Lācītis”.

Kopā ar bērniem noskaidrojām, kur ir Ziemeļvalstis un kas ir humors. Lasījām zviedru rakstnieka J. Vīslandera stāstu „Mūmamma un slidkalniņš”, kurā govs nav parasta govs un nedara parastas lietas. Iepazināmies ar somu rakstnieku A.Havukainena un S.Toivena grāmatu varoņiem - brāļiem Tatu un Patū , kuri savas pasaules Ērmotnes uzlabošanas nolūkā izgudrojuši dažādas ierīces, kas pēc bērnu domām labi noderētu ari mūsu pasaulē.

Ja jau humors, tad arī jautrība. Kopā ar bērniem uzspēlējām spēli „Zirgu skriešanās sacensības” un dejojām pie dažiem jautriem video.

Nobeigumā „Kamenītes” bērni paši krāsoja savu Mūmammu , bet „Lāči „ izkrāsoja savus Ainavu kupolus.

Ziņu sagatavoja:
Kokneses pagasta bērnu bibliotēkas
bibliotekāre
Antra Vasiļevska
tel.65161729

Tagi: Pasākumi, KOKNESE, ZIEMEĻVALSTU BIBLIOTĒKAS NEDĒĻA 2011