5.oktobrī Kokneses parkā rosījās čaklākie lasītāji. Tie bija Bērnu un Jauniešu Žūrijas 2011 eksperti, kuri veica ekspedīciju pa Kokneses parku.

Kokneses bērnu bibliotēkā lasītājiem jau 8 gadus ir iespēja piedalīties Bērnu žūrijā, kurā ir jāizlasa un jāizvērtē noteiktas grāmatas. Šogad Bērnu žūrijai ir pievienojusies arī Jauniešu žūrija, dodot iespēju šai lasīšanas veicināšanas programmā piedalīties arī vidusskolēniem.

 Lai šajā darbā bērnus uzmundrinātu, jau piekto gadu Kokneses bērnu bibliotēka rīko sportiskas aktivitātes žūrijas dalībniekiem.

Šogad mazie un lielie eksperti devās ekspedīcijā uz parku, kuras mērķis bija atrast vietu, kurā pamieloties ar kārumiem.

Lai šo vietu atrastu, bija jāseko dažādām norādēm un jāpilda uzdevumi, lai pēc to izpildes, iegūtu burtus, no kuriem salikt galamērķa nosaukumu.

Ekspedīcijas laikā tās dalībnieki atklāja, ka parkā ir smaidošs koks, ka dobumos dzīvo vāveres, kuras jāapģērbj, iepazina „planking” un „owling” mākslu, leca klasītes un mēģināja atpazīt koku un augu lapas. Bērni ļoti labi orientējās mazajās parka takās un veiksmīgi sašāva arī balonus.

Ekspedīcija beidzās veiksmīgi, visus burtus atradām un tikām uz mielošanās vietu.Nu spēki ir uzkrāti un var turpināt ekspertu darbu, kurš ilgs līdz Ziemassvētkiem.

Ziņu sagatavoja:
Antra Vasiļevska
Kokneses bērnu bibliotēka
T.65161729

Tagi: KOKNESE, BĒRNU/JAUNIEŠU ŽURIJA 2011, EKSPEDĪCIJA, KOKNESES PARKS