Klintaines bibliotēka

Bibliotēkas 65. gadu dzimšanas diena

Pagasta bibliotekārs- gaismas nesējs" 2013 Zemgakes reģionā

Bibliotekāre Alita Kluša: Grāmatu nekad neizspiedīs

AUTORI

  • Dace Stirāne

    Latvijas Radio producente

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība konkursā "Pagasta bibliotekārs - Gaismas nesējs" noskaidrojusi darbīgākos un pašaizliedzīgākos Latvijas bibliotekārus. No katra Latvijas reģiona apbalvots viens bibliotekārs. Šogad balvu "Gaismas nesējs " no Zemgales saņēma Pļaviņu novada Klintaines pagasta bibliotēkas vadītāja Alita Kluša.

20. aprīlis, 10:39 | Cilvēkstāsti

Viņas vadītā bibliotēka pēc izmēra atgādina nelielu dzīvokli, un dienā to apmeklē aptuveni 20 cilvēki, bet Alita uzskata, ka tās nozīme vietējiem iedzīvotājiem ir nenovērtējama. Arī lasītāji konkursa vērtētājiem iesūtījuši emocionālas un aizkustinošas vēstules, lai pateiktu paldies un novērtētu vietējo bibliotekāru darbu.

Alita Kluša par grāmatām un lasīšanu ir optimistiska. „Grāmatu nekad neizspiedīs,” – viņa saka. „Tā ir vērtība. Tā paliks kā mākslas vērtība, vecākie cilvēki lasa. Te pie mums, Klintainē, šogad jaunieši lasa superdaudz, liels paldies viņiem par to!”

Bibliotekāre uzskata, ka bibliotēkas mainās līdzi dzīvei, un aug arī cilvēki, dažādojas viņu intereses. Šobrīd bibliotekāra profesija, viņasprāt, ir prestiža, kaut algas mazas. „Algas vienmēr būs mazas, bet atalgojums – šodien saņemtais tituls, bērnu smaidi un paldies, arī pieaugušo pateicība - tas visu atsver,” saka Kluša.

„Atbalsta biedrības rīkotais konkurss „Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs” notiek jau piekto reizi. Tas kļuvis par skaistu tradīciju un ir lielisks veids, kā bibliotekāriem pateikties par viņu pašaizliedzīgo darbu un ieguldījumu ne vien savas bibliotēkas, bet visa pagasta attīstībā. Ik gadu konkursam tiek pieteikti vairāki desmiti pagasta bibliotekāru. Pagastā bibliotekārs bieži vien ir arī kultūras pasākumu organizators, pagasta avīzītes redaktors, skolotājs datoriemaņu apguvē, sociālais darbinieks un psihologs, vienā vārdā – Gaismas nesējs savā pagastā. Savus bibliotekārus konkursam piesaka vietējie iedzīvotāji, lasītāji un novadu galvenās bibliotēkas. Izvēlēties balvu saņēmējus no katra reģiona ir sarežģīts un atbildīgs uzdevums. Pieteikumi ir ļoti emocionāli un aizkustinoši. Balvu ir pelnījis ikviens konkursam izvirzītais kandidāts,” ir pārliecināta LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde.

Adrese

Kūlīši, Stukmaņi, Klintaines pag., Pļaviņu nov., LV-5129

Kontaktinformācija

Darbalaiks

  • P:08:00-17:00
  • O:08:00-18:00
  • T:08:00-18:00
  • C:08:00-14:00
  • P:08:00-16:00
  • S:-
  • Sv:-
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv