Ceturtdien, 2012. gada 20. septembrī plkst. 10:00-13:30, notiks jau sestais bibliotēku tiešsaistes seminārs lauku saimniekiem un uzņēmējiem sadarbības projektā „Roku rokā: lauksaimnieku e-iekļaušanas vecināšana lauku publiskajās bibliotēkās”. Šī semināra tēma būs „Dārzeņu, augļu un kartupeļu uzglabāšana ziemas periodam”.

Viens no semināra organizatoriem, Latvijas Lauku konsultāciju centra (LLKC) Tālākizglītības nodaļas vadītājs Andis Kursītis, uzsver: „Šogad ir labs ražas gads, bet lielais mitrums ievieš korekcijas ražas glabāšanas tehnoloģijās. Tāpēc šī semināra programma izveidota ar mērķi atsvaidzināt mazo un vidējo lauksaimnieku zināšanas par augļu, dārzeņu un kartupeļu glabāšanas nosacījumiem ziemas periodā. Seminārā LLKC augkopības speciālists Imants Missa dalīsies pieredzē, kā labāk saglabāt ražu, izmantojot vienkāršas un pārbaudītas metodes.”

 

Semināra pirmajā daļā tiks pārrunāti augļu, dārzeņu un kartupeļu uzglabāšanas pamatnosacījumi ziemas periodam, bet otrajā daļā tiks sniegta praktiska informācija optimālai dārzeņu uzglabāšanai ziemā.

 

Alita Kluša, Klintaines bibliotēkas vadītāja, uzskata: „Atšķirībā no pavasarī rīkotajiem projekta „Roku rokā” semināriem šis bibliotēkas organizētais seminārs noderēs ne tikai tiem saimniekiem, kas augļus un dārzeņus audzē pārdošanai, bet arī ikvienam lauku cilvēkam, kas savā dārzā izaudzēto grib saglabāt ģimenes galdam, nezaudējot to kvalitāti pēc iespējas ilgāk.”

 

Seminārā var piedalīties, pieslēdzoties interneta tiešraidei no bibliotēku brīvpieejas datoriem vai no jebkura cita datora, kurā pieejams labas kvalitātes internets un skaņa.

 

Neskaidros jautājumus semināra organizatoriem var iesūtīt jau iepriekš, rakstot uz e-pastu webinari@llkc.lv. Semināra tiešsaistes laikā internetā visiem tā vērotājiem būs iespēja jautājumus uzdot, rakstot uz minēto e-pastu vai saziņai izmantojot Skype un mobilo telefonu.

 

Sīkāku informāciju par semināru un tā norisi iespējams iegūt publiskajās bibliotēkās vai portāla biblioteka.lv Klintaines bibliotēkas profilā.

 

Tiešsaistes izglītojošo semināru ciklu, kopā 8 seminārus, mazajiem un vidējiem lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem organizē Klintaines pagasta bibliotēka sadarbībā ar partneri – Latvijas lauku konsultāciju centra Tālākizglītības nodaļu. Projekta „Roku rokā” finansējumu Klintaines bibliotēka ieguva, uzvarot starptautiskās bezpeļņas organizācijas EIFL (Electronic Information for Libraries) rīkotajā projektu konkursā.

Ziņu sagatavoja:
Sandra Vīgante,
3td komunikācijas vadītāja
3td@3td.lv

Tagi: Klintaines bibliotēka, Klintaine, LLKC, seminārs zemniekiem, seminārs lauksaimniekiem