20.janvārī Kārsavas pilsētas bibliotēkā notika mūsu novadpētnieka, pensionētā skolotāja Nikolaja Nikuļina jaunās grāmatas „Atmiņas par Kārsavu” atvēršanas svētki.

Grāmata ir tapusi vairāku gadu garumā, pa kripatiņai vācot dzimtās puses iedzīvotāju atmiņas, pētot arhīvu, bibliotēku un muzeju materiālus. Rezultātā novadpētnieks uzkrāja apjomīgu foto arhīvu un stāstus, kurus nu vajadzēja caur sava mūža atmiņu prizmu apkopot un izdot rakstītā veidā. 

      Grāmatā, kā mozaīkā, mijas gan nozīmīgu vēsturisku notikumu atbalss Kārsavā, gan atsevišķu cilvēku un ģimeņu likteņi 20.gadsimtā. Pirmās Latvijas brīvvalsts laiks, 2. Pasaules karš un pēckara gadi attēloti no vienkārša cilvēka skatu punkta, neko lieki neizdaiļojot un nedramatizējot.

        Tā pat kā iepriekšējo N.Nikuļina grāmatu „Kārsava. Ielu un māju vēsture”, arī šo no krievu valodas tulkoja Inta Eidiņa.  Grāmata izdota Rēzeknes augstskolas izdevniecībā, tās tirāža nav liela – latviešu valodā 400 eksemplāri, krievu valodā 200 eksemplāri. Ja vēlaties iegūt savā īpašumā grāmatu, interesējaties pie autora (tel. 65781134) vai Kārsavas pilsētas bibliotēkā

Ziņu sagatavoja:
Inta Jurča, bibliotēkas vadītāja

Tagi: Novadpētniecība