2010.gada 10.oktobrī Kārsavas pilsētas bibliotēkā veselības klubiņš JAUNS SĀKUMS (Valmiera) kopā ar Kārsavas Adventistu draudzi organizēja nu jau otro tikšanos ar kārsaviešiem. Šoreiz praktisko nodarbību tēma - „Sirds slimību riska faktori un kā izsargāties no tiem”.

Lektore, ārste Baiba Kreitenberga pastāstīja par galvenajiem riska faktoriem, kas ietekmē sirds veselību. Pēdējā laikā daudz tiek runāts par holesterīnu un tā kaitīgo ietekmi uz organismu. Izrādās, mūsu asinīs plūst gan labais holesterīns, gan sliktais. Sliktais holesterīns rodas lietojot uzturā produktus ar paaugstinātu tauku saturu. Daktere atgādināja, ka paaugstinātais holesterīna līmenis var būt arī veseliem cilvēkiem, tāpēc ir svarīgi regulāri to kontrolēt un ievērot veselīgu dzīves veidu.

Nodarbību turpinājumā klubiņa dalībniece Indra klātesošajiem iemācīja efektīvu elpošanas vingrinājumu kompleksu pēc A.Streļņikovas metodes, ar kuru palīdzību iespējams panākt ārstniecisku efektu daudzu saslimšanu gadījumos.

Pasākuma noslēgumā klātesošie varēja nobaudīt veselīgus saldumus – gan tradicionālos auzu cepumus, gan līdz šim neiepazītos gardumus, kurus var pagatavot no karoba auga pulvera - konfektes un garšīgu dzērienu. Karoba ir akācijveidīgs koks, kurš aug ap Vidusjūru. No tā pupiņām iegūst pulveri, kurš pēc garšas atgādina kakao, ir salds un satur maz tauku.

         Pasākuma dalībnieki guva daudz jaunu atziņu un ierosmju kaut ko mainīt ierastajā dzīves veidā, lai pašu spēkiem uzlabotu veselību, nevis tērētu līdzekļus dārgu medikamentu iegādei. Veselība jūsu rokās! Šī vienkāršā atziņa bija kā vadmotīvs pirmajai Veselības kluba nodarbībai, caurvija šo pasākumu un rosināja uz jaunām aktivitātēm turpmākajās tikšanās reizēs. Cerams, ka tās notiks katra mēneša otrajā svētdienā.

Ziņu sagatavoja:
Inta Jurča