Februāra mēnesī Kalncempju bibliotēka piedāvā iepazīties ar literatūras izstādēm

"Mūžs kā pasakā"- grafiķei, bērnu grāmatu autorei Margaritai Stārastei- 105

Margarita  Maiga Stāraste (dzimusi Barvika) dzimusi (02.02.1914)  agronoma ģimenē. Mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijas  V.Purvīša meistardarbnīcā (1933-1941), beigusi LVMA grafikas nodaļu (1952).

Mākslinieces vārdu zina katra latviešu ģimene- tas saistīts ar mīļām bērnības atmiņām. Māksliniece uzrakstījusi un ilustrējusi  vairākus desmitus grāmatu Ar māklsinieces labsirdīgajiem, savdabīgā stilā zīmētajiem  pasaku varoņiem: Zīļuku, Burtu meitiņu, Tinci, rūķiem, citiem kukaiņiem, kuru smaidīgās sejiņas un ņiprās ačeles aizdzen bēdas un liek pasmaidīt, uzaugušas vismaz trīs mazo lasītāju paaudzes. Ikviens mākslinieces  radītrais tēls bērnu sirdīs  sējis vienīgi labestību un dzīvesprieku.

2014. gada 18. februārī māksliniece aizgāja mūžībā. Margarita Stāraste mūsu atmiņās un sirdīs paliks kā pasaku autore  un ilustratore, kura spējusi bagātināt mūsu bērnu grāmatu pasauli, padarot to dzīvespriecīgu un krāsainu. Viņas talants turpinās dzīvot gan pašas, gan citu autoru sarakstītās un koši ilustrētās grāmatās- pasakās, tēlojumos, dzejoļos, kā arī tautasdziesmās. Lai mums visiem ikdienā dodas līdzi Margaritas Stārastes vēlējums: "Lai valstī valda miers, bet mūsos- labestība un mīlestība citam pret citu! Tas ir galvenais".

Brīdaka, Lija. Mūžs kā pasaka Margarita Stāraste : Apcerējums, vēstules, fotoattēli, bibliogrāfija / Lija Brīdaka. - [Rīga] : Annele, 2004. - 266 lpp.        ISBN 9984734617.

Novadniecei dzejniecei Elzai Vēciņai- 105

Ziņu sagatavoja:

Bibliotēkas vadītāja D.Ozola