18. aprīlī Kauguru bibliotēkā bērnu grupas no PII “Bitīte”, ”Madara” un “Zvaniņš” tikās ar bērnu grāmatu autori Eviju Gulbi.

Evija Gulbe par ziediem, dzeju un žurciņām…

     18. aprīlī Kauguru bibliotēkā bērnu grupas no  PII “Bitīte”, ”Madara” un “Zvaniņš” tikās ar rakstnieci Eviju Gulbi, kura raksta grāmatas bērniem- dzejoļus, stāstus, lugas. Pavisam Evija Gulbe ir sarakstījusi septiņas grāmatas – divas dzejoļu grāmatas “Dzejolēni” un “Ece-bece-ābece”, krāšņi ilustrēto bilžu grāmatu “Bizbizmāsiņa”,  kā arī stāstu grāmatas” Koko un Riko” (3 daļas), „Lilallā un viņas pigoriņi” , grāmatai pievienots arī CD ar 15 dziesmām un to fonogrammām, kā arī nošu grāmatiņa. Pavisam drīz, šogad mazie lasītāji varēs lasīt ceturto daļu par žurkulēnu Koko un Riko  piedzīvojumiem skolā. Evijas grāmatām ir krāsainas ilustrācijas. Gandrīz visām  grāmatām tās ir zīmējusi viņas draudzene -  māksliniece Linda Lošina.

    Īpašs stāsts ir par grāmatiņu “Ece-bece-ābece”, kura tika radīta kopā ar mākslinieci Zani Raičenoku-Raišonoku.  Puse no šajā grāmatā ievietotajiem dzejoļiem radušies Kauguros, Ķiršu ielā.

    Pati autore par dzejoļu rašanos saka tā: „Kad man kļūst ļoti garlaicīgi, tad es sāku spēlēties ar jebko, kas ir pie rokas, vai ko es redzu. Piemēram, pavasarī izlien no zemes pirmās sniegpulkstenītes un ar tām runāt un par tām runāt ir ļoti interesanti.  Tad arī rodas dzejolis par sniegpulkstenīti”:

Tik-tik-tik

Sniegpulkstenītes -

Rūpīgi skaita

Minūtītes.

Cik-cik-cik

Vēl atlikušas

Līdz pavasarim?

Vēl tikai daži

Saules stari.

   Spēlējas ne tikai Evija, bet rotaļājas arī rakstnieces grāmatu varoņi. Rotaļīgākie no tiem ir žurkupuikas Koko un Riko. Septiņus gadus atpakaļ rakstnieces ģimenē uzradās pavisam īsta žurciņa vārdā Koko. Mazais grauzējs bija mīlīgs un draudzīgs, bet toreiz rakstnieces piecgadīgā meitiņa Elizabete izlaida mazo žurkulēnu zālītē pastaigāties, bet pati, kā jau bērns, aizspēlējās un nepamanīja, ka Koko ir pazudis. Tajā dienā mājās ienāca skumjas, jo mazā meitiņa ļoti pārdzīvoja  Koko pazušanu. Rakstniece, lai kliedētu meitiņas skumjas, sāka stāstīt stāstus par žurkulēnu Koko, kurš atradis jaunu žurku ģimeni. Tā uz patiesiem notikumiem radās stāstu grāmata par žurkulēniem  Koko un Riko. Tagad tapusi arī leļļu teātra izrāde par Koko un Riko piedzīvojumiem, bet kā neīstenots sapnis ir palicis žurkulēnu piedzīvojumi animācijas filmas veidolā.

    Abu  pasākumu laikā rakstniece savu stāstījumu par grāmatām papildināja ar jautrām rotaļām, kuras veicināja bērnu klausīšanās prasmi, uzmanības vingrināšanu un  roku motoriku trenēšanu. Pasākuma beigās kopā ar Eviju Gulbi visi bērni izveidoja “žurku ūsiņas”, bet par atmiņu saņēma grāmatzīmīti ar novēlējumu un žurku ķepiņas zīmoga nospiedumu.

 

Teksts: Kauguru bibliotēkas vecākā bibliotekāre Kristīna Ozoliņa.

Foto:  Jūrmalas Dome.