Kauguru bibliotēkā viesojās TV raidījumu vadītājs Valters Krauze

Nenopietni par nopietno….

 

2018.gads, kura saimnieks saskaņā ar ķīniešu kalendāru būs miermīlīgais un draudzīgais Dzeltenais zemes suns. 2018. gads atbildīs sava dzīvnieka-aizgādņa raksturam, tāpēc visām zodiaka zīmēm panākumi un veiksme ir garantēti. Kauguru bibliotēka, cerot uz veiksmi un panākumiem, 10.janvārī uz tikšanos ar bibliotēkas lasītājiem bija uzaicinājusi TV raidījumu vadītāju Valteru Krauzi.

Valters Krauze ir dzimis 1971.gadā Madonā, bet, sasniedzot skolas vecumu, pārcēlies uz Rīgu, kur sāka mācīties Rīgas 45.vidusskolā.  Pēc 11.klases  pienāca laiks izvēlēties nākotnes profesiju. Prātā uzplaiksnīja bērnības ainas, kad mazais Valters ar vecomāti iet uz baznīcu, kur mācītājs stāv garā talārā, bet sanākušās kundzītes uz viņu raugās dievbijīgām acīm… Tad radās doma mācīties par feldšeri, taču sapnis par šo profesiju aprāvās Rīgas 4. Medicīnas skolas sagatavošanas kursos, jo kā pats Valters saka: “Redzot asinis, man nāk ļumbāgo”. Radās doma kļūt par pavāru , taču vecāki iebilda pret tehnikumu; vispirms bija jāpabeidz vidusskola. Paralēli vidusskolai Valters Krauze iesaistījās VEF Kultūras pils dramatiskajā pulciņā, bet 14 gadu vecumā( savam vecumam pieliekot 2 gadus klāt) iestājās Rīgas Tautas kinoaktieru studijā. Tā izrādījās viņa dzīves veiksmes loze, jo tur bija iespēja satikties ar tādiem cilvēkiem kā Aina Matīsa, Arnolds Liniņš, Ērika Ferda, Lidija Stiebra u.c. Kursi ilga 4,5 gadus. Tajos viņš apguva skatuves kustību, klasisko un moderno deju, dziedāšanu, paukošanu, jāšanu, skatuves runu. Šo kursu laikā Valters saprata, ka vēlas kļūt par aktieri. Valters stājās Latvijas Valsts Konservatorijā, bet bija viens no retajiem cilvēkiem, kurš izkrita kolokvijā( pārrunās). Tad mēģināja iestāties Daugavpils kursā, bet arī tur izkrīt. Visbeidzot iestājās Kultūras darbinieku tehnikumā, jo tajos laikos vēl bija aktīva Padomju armija. Kultūras darbinieku tehnikumā tika aizvadīts tikai pusgads, kad pēc drauga uzaicinājuma Valters iestājās eksperimentālajā kursā, kur realizēja savu sapni un ieguva dramatiskā teātra diplomu. Šos studiju gadus Valters atceras kā skaistu laiku, kurā saticis tādas personības kā Valentīnu Freimani, Anitu Garanču, Artūru un Tamāru Ēķus. Valters Krauze atceras:”Tā viņu lielā māka toreiz bija runāt par būtisko ne tik drastiskā formā, respektīvi, valoda bija interesanta, garšīga, saistoša”.

Pirms 18 gadiem Valteru Krauzi Latvijas publika varēja iepazīt kā vienu no humora raidījuma “Savādi gan! ”personāžiem. 2017.gada nogalē  kanāls TV3 piedāvāja iespēju Veco gadu aizvadīt kopā ar jautro “Savādi gan!” komandu Jaungada koncertā, kurā varēja vienuviet satikt visus kādreizējos raidījuma veidotājus. Savā CV Valters Krauze var ierakstīt ne tikai šovu “Savādi gan!”, bet arī  “Milžu cīņas”, “Koru kari”, “Dziedi ar zvaigzni” , “Dejo ar zvaigzni”, “Es mīlu Tevi,Latvija!”.

 

 

Teksts: Kauguru bibliotēkas vecākā bibliotekāre Kristīna Ozoliņa.

 

 

Ziņu sagatavoja:

 Kauguru bibliotēka