Pasākums notiks bibliotēkas telpās, un tajā piedalīsies 1. klases bērni, kā arī tiks aicināti 6 gadus vecie bērnu dārza audzēkņi. Pirmklasniekiem tā būs arī kā atvadīšanās no rotaļām un iesaistīšanās aizraujošajā skolnieku pasaulē.

          Uz pasākumu ieradīsies bērni ar saviem mīļākajiem lāčiem. Lāčiem tiks rezervētas VIP vietas uz paaugstinājuma un viņi būs šī pasākuma galvenie viesi. Katrs lācītis saņems uzrakstu ar savu vārdu, ko novietos sev priekšā, lai katram būtu skaidrs kā viņu sauc. ( sešgadīgajiem tas liks pārliecināties, cik labi ir prast lasīt un rakstīt).

Katrs bērns sniegs nelielu iepazīstināšanas stāstu par savu lāci ( veicinās stāstīt prasmi un drosmi uzstāties ). Tad pie viesiem ierodas bibliotēkas lāči Vecais lācis ( 45 g. v.), lācis Tobiass ( J. Zvirgzdiņa lācis ), Vinnijs Pūks ( Milna lācis ) – tās ir bibliotēkas lelles. Katra no tām stāstīs savu stāstu.

          Lasītavā tiks izlikta literatūras par lāčiem izstāde, ieskaitot arī uzziņu literatūru. Īpašs stāsts būs par reālo lācenīti Ilzīti, kas dzīvo Līgatnē.

          Tad bērni saņem lāča kontūru no papīra un aizpilda to ar dažādiem bibliotekāres piedāvātiem materiāliem, tā izveidojot savu īpašo un neatkārtojamo lāci.

Noslēgumā katrs bērns saņem lāču grāmatzīmi ar citātu no Vinnija Pūka, kā arī cienāsies ar nelielām medusmaizītēm.