Jūrmalas centrālā bibliotēka 7.februārī plkst.17:00 aicina uz tikšanos ar rakstnieku Jāni Lejiņu un viņa jaunās grāmatas „Kamera obskura” atklāšanas svētkiem.

Jānis Lejiņš strādājis par literāro redaktoru Latvijas Televīzijas Literatūras un mākslas raidījumu redakcijā, laikrakstā „Literatūra un Māksla” bijis kino, foto un televīzijas nodaļas vadītājs, literatūras mēnešrakstā „Karogs” – prozas nodaļas redaktors. Latvijas Rakstnieku savienības biedrs kopš 1989.gada.

Autora pirmā literārā publikācija – recenzija „Redzējumu centrbēdze” laikrakstā „Literatūra un Māksla” 1979.gada l6.novembrī. Citi Jāņa Lejiņa darbi – stāstu krājums „Mūsu stacija„ (1988) un literāri pierakstītās J.Gabra atmiņas „Latvju virsnieks Nr. 35473” (1990).

Jānis Lejiņš ir arī vairāku televīzijas videofilmu („Vienas vasaras zieds”, „Latvju virsnieks”, „Balāde par uzvarētājiem”, „Dēli”) scenāriju autors.

Latvijas Kultūras fondā Jānis Lejiņš veidojis likteņstāstu – atmiņu grāmatu literārās apdares.

Vērienīgākais Jāņa Lejiņa darbs ir vēsturiskā triloģija „Zīmogs sarkanā vaskā” – 1.daļa „Brāļi” (2001), 2.daļa „Ķēniņš” (2004), 3.daļa „Rūnas” (2009). Triloģijas kopizdevums „Zīmogs sarkanā vaskā” (2010).

J.Lejiņa triloģija ir līdz šim nebijis pētījums par Baltijas senvēsturi. Parādot vairākus notikumus jaunā gaismā, J.Lejiņš centies atsegt "baltos plankumus" mūsu vēsturē. Kā atzīst pats autors, viens no triloģijas tapšanas mērķiem bijis parādīt, ka latviešu senči ne ar ko nav bijuši sliktāki par citām tautām.

Triloģijas 1.grāmata „Brāļi” godalgota R.Gerkena un žurnāla „Karogs” 6. romānu konkursā, 2.grāmata „Kēniņš” saņēmusi Literatūras Gada balvas žūrijas speciālo balvu par vērienīgu un būtisku latviešu nacionālās vēstures un pašapziņas atainojumu, bet 3.grāmata „Rūnas” – Literatūras Gada balvu prozā.

2010.gadā Jānim Lejiņam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis (V šķira).

Ziņu sagatavoja:
Daiga Javorska,
Jūrmalas centrālās bibliotēkas
Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja

Tagi: Tikšanās, Grāmatas atklāšanas svētki, Jānis Lejiņš, Kamera obskura