Jūrmalas centrālā bibliotēka ( Dubultu pr.42, tālr.67767504, www.jba.lv) 17.01.plkst.17:00 aicina uz tikšanos ar režisori Virdžīniju Lejiņu un LTV videofilmas „Latvija toreiz... Marisa Vētras acīm” noskatīšanos.

Videofilma sniedz iespēju iepazīt operdziedātāju un memuārrakstnieku Marisu Vētru, laiku, kurā viņš dzīvoja un Latviju, kuru mīlēja vairāk par visu.

Virdžīnija Lejiņa ir režisore 11 dokumentālām videofilmām par izcilām latviešu kultūrvēsturiskām personībām – Kārli Skalbi, Jāni Poruku, Marisu Vētru, Emīli Melngaili, Jāni Raini, Imantu Ziedoni, Marģeri Zariņu, Jāni Lūsēnu. Aizvadītā gada novembrī LTV1 pirmizrādi pieredzēja dokumentālās videofilmas „Esiet kā vīri! Jukums Vācietis” un filma par Latviju „Laiks atkal mosties”.

Virdžīnija Lejiņa ir arī vairāku televīzijas seriālu – „Lai tev labi klājas!” (1996), „Vienas vasaras zieds” (1996), „Tumsas puķe” (1997), „Tas notika Rīgā” (2000), „Likteņa līdumnieki” (2003-2007) un iestudējumu – A.Moruā „Viesnīca Tanatos” (1979), M.Andersons „Tūkstoš dienas Annas Boleinas dzīvē” (1993), V.Korostiļovs „Vientulības svētki” autore. Vispopulārākajam seriālam „Likteņa līdumnieki” vairāku gadu garumā sekojusi līdzi visa Latvija.

Skatītāju interese un mīlestība ir augstākais režisores darba novērtējums. 2008.gadā par ieguldījumu Latvijas labā Virdžīnija Lejiņa saņēma valsts apbalvojumu – Atzinības krustu un Draudzīgā Aicinājuma medaļu nominācijā – Sabiedriskais darbinieks.

Tagi: Pasākumi, Mariss Vētra, Virdžīnija Lejiņa, Videofilmas