Pēc ilgas un nepacietīgas gaidīšanas ir zināmi publisko bibliotēku makulatūras vākšanas akcijas „Bibliotēka man, es bibliotēkai” rezultāti. Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB), kopumā nodot 9700 kilogramus makulatūras, atzīta par Zemgales reģiona aktīvāko bibliotēku.

„Sakām lielu paldies ikvienam akcijas dalībniekam – gan tiem, kas makulatūru nesa nodot uz bibliotēku, gan tiem, kas neatteica palīdzību stiept smagos makulatūras saiņus. Esam gandarīti par rezultātu un ziņa par akcijas panākumiem ir kā labs gada noslēgums. Tas nebūtu izdevies bez iedzīvotāju atbalsta,” teic JZB direktores vietniece Dzintra Punga.

Saistībā ar dalību akcijā bibliotēkā piedzīvoti arī vairāki stāsti – piemēram, kāds lasītājs, nododot makulatūru, bija kādā grāmatā atstājis naudas zīmes, tāpēc kāds no papīrfabrikā saražotajiem papīriem bijis īpaši vērtīgs. Savukārt citi akcijas dalībnieki gribēja zināt katrs savas nodotās makulatūras svaru, kas, protams, netika aprēķināts. „Vispār iedzīvotāji bija ļoti atsaucīgi un vairākkārt ir interesējās, kā mums akcijā ir veicies un kad tad būs zināmi rezultāti,” tā Dz.Punga.

Kā reģiona uzvarētāja bibliotēka ir nopelnījusi fotoaparātu, kliņģeri, kā arī 48,5 kilogramus jauna papīra – 2,5 kilogramus par katriem nodotajiem 500 kilogramiem makulatūras. Pēc balvu saņemšanas visi akcijas atbalstītāji tiks aicināti uz kliņģera ēšanu bibliotēkā.

Makulatūra Zinātniskajā bibliotēkā un tās filiālēs – bibliotēkā „Pārlielupe”, Miezītes bibliotēkā un bērnu bibliotēkā „Zinītis” - tika vākta četrus mēnešus. Akciju aktīvi atbalstīja pašu bibliotēku darbinieki, pilsētas iestādes un vietējie iedzīvotāji, nesot uz bibliotēku novecojušus žurnālus, grāmatas un citu makulatūru.

Kopā akcijas laikā visas bibliotēkas Līgatnes papīrfabrikas nodeva 280 tonnas makulatūras, kas papīrfabrikā ļaus saražot 220 tonnas pārstrādātā papīra. Akcijā piedalījās 127 bibliotēkas no visas Latvijas.

Akcijas rezultātu paziņošana skatāma video ierakstā - http://www.youtube.com/watch?v=THnpk_8owqg&feature=youtu.be

Ziņu sagatavoja:
Ligita Lapiņa
Jelgavas Zinātniskā bibliotēka

Tagi: Jelgava, Akcija, JZB, Makulatūra, Zemgale