Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā līdz 9.novembrim skatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ceļojošā izstāde „Zudusī darbīgā Latvija”.

Izstāde „Zudusī darbīgā Latvija” veidota, izmantojot LNB digitālās bibliotēkas „Letonika” projektā „Zudusī Latvija” apkopotos materiālus. Tā kā projekta rezultātā iegūta apjomīga vizuālā informācija, izstādes veidotāji izlēma veidot ceļojošo izstāžu ciklu, un izstāde „Zudusī darbīgā Latvija” ir pirmā šī cikla izstāde. Tā stāsta par dažādu vēsturisku notikumu un cilvēku nesaimnieciskas darbības rezultātā zaudētiem, iznīcinātiem vai pārveidotiem objektiem un vērtībām Latvijas tautsaimniecībā un infrastruktūrā  no 19.gs. beigām līdz II Pasaules karam.

 

Izstādē izmantotas fotogrāfijas un citi materiāli no LNB, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Rīgas Kuģniecības un vēstures muzeja, Latvijas Fotogrāfijas muzeja, Limbažu novada muzeja, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja, Pļaviņu novada bibliotēkas krājumiem, E. Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas, Māra Loča, Daiņa Puncula, Vitolda Mašnovska, Aināra Radovica privātarhīviem.

 

„Zudusī Latvija” ir Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas „Letonika” projekts, kas apvieno unikālu informāciju par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām. Projektā apkopotie materiāli apskatāmi portālā www.zudusilatvija.lv.

 

Izstāde Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā skatāma līdz 9.novembrim.

Ziņu sagatavoja:
Ligita Lapiņa
Jelgavas Zinātniskā bibliotēka

Tagi: Izstādes, LNB, Jelgava, JZB