2017. gada 10. novembrī plkst.16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē notiks Spodras un Volda Purviņu fotoizstādes "Karogi manā un Latvijas dzimšana dienā" atklāšana.

Fotogrāfe, ilggadēja mazpulku virsvadītāja Spodra Purviņa dzimusi vienā datumā ar Latviju – 18. novembrī. Fotografēt Spodra sāka, studējot Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijā. Viņa uzskata, ka fotogrāfija palīdz ielūkoties cilvēkā un saglabāt atmiņas - un līdz ar to laikmeta ainas, notikumus. “Fotogrāfijas veidošanā galvenais ir notvert mirkli, un pēc tam, skatoties uz to, es varu veidot veselu stāstu”, - saka Spodra Purviņa.

 

Voldis Purviņš, ilggadējs Jēkabpils policijas eksperts, savulaik par fotografēšanas procesu teicis, ka fotografējot cilvēks iemūžina ne tikai apkārt notiekošo, bet arī sajūtas, dara visu, lai tās saglabātu un nodotu tālāk. Izstādē redzamajos fotoattēlos tverti  Latvijas dzimšanas dienas svētku mirkļi dažādos gados – karavīru parāde, mītiņi, svinīgie koncerti un svētku salūts Daugavmalā.

 

Izstāde būs apskatāma līdz 15. decembrim.

 

Spodras Purviņas foto

Ziņu sagatavoja:

Sandra Miņkova


Jēkabpils pilsētas bibliotēkas bibliogrāfe