2012.gada 9.novembrī Jēkabpils novada Kalna pagastā Aleksandra Grīna piemiņas vietā notika atceres pasākums latviešu karavīriem - cīnītājiem par Latvijas brīvību.

Pasākumu ievadīja lāpu gājiens, sekoja svinīgās uzrunas, atmiņu stāstījums par rakstnieka kara gaitām, tika pieminēti latviešu karavīri, kuri krituši par Latvijas brīvību un jau Pirmā pasaules kara laikā lolojuši ideju par Latvijas neatkarību.Producents Gatis Upmalis pastāstīja par ieceri uzņemt spēlfilmu pēc A.Grīna romāna "Dvēseļu putenis"motīviem. Pasākumā piedalījās arī fotovēsturnieks Pēteris Korsaks, Latvijas veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris, LA žurnāliste Māra Libeka, rakstnieka mazmeita Nora Romana, kura pagasta bibliotēkām dāvāja dažādas grāmatas, tostarp arī 2012.gadā izdoto A.Grīna grātu "Kauju karalis Kārlis XII". Pasākumā piedalījās arī Zemessardzes pārstāvji, kuri iepazīstināja interesentus ar saviem ieročiem.

Vēlāk pie Doktorāta tika aizdegtas svecītes, varēja sildīties pie ugunskura un nobaudīt lauku virtuves labumus.

Bibliotēka bija organizējusi literatūras izstādi "No zobena saule lēca", kurā bija izvietoti materiāli arī par mūsu novada brīvības cīņu dalībniekiem.

 

Ziņu sagatavoja:
Maruta Orbidāne,
Kalna bibliotēkas vadītāja

Tagi: Aleksandrs Grīns, Dvēseļu putenis, Brīvības cīņas