Sākot 2015. gadu jauns izstāžu cikls "Eiropas gads attīstībai Latvijā – 2015 Virtuves lietas".

Janvārī piedāvājam cikla 1.izstādi: E - vielu labirints, kurā tematiski sakārtots daudzpusīgs grāmatu un kopēto materiālu klāsts.
Katru gadu Eiropas Parlaments un Eiropas Komisija pasludina tematisko gadu, lai pievērstu uzmanību Eiropas Savienības ietvaros aktuālai problēmai. Latvijā kā Eiropas Savienības Padomē prezidējošajā valstī notiks Attīstības gada oficiālais atklāšanas pasākums. Gada prioritārās tēmas: pārtikas drošība; mediju un informācijas neatkarība un caurspīdīgums, klimata pārmaiņu jautājumu, migrācija un cilvēkdrošība, kā arī efektīva palīdzība krīžu gadījumos.
ES etiķešu standarti nosaka, ka uz visām pārtikas precēm jābūt norādītam detalizētam produkta sastāvam. Pat ja produktā ir tikai nedaudz riekstu, tas ir jānorāda, jo dažiem cilvēkiem rieksti var izsaukt alerģiju. Tāpat jānorāda visas E-piedevas un modificētās izejvielas, pat ja šokolādei pievienots tikai 1% modificētas sojas. Ikviens Latvijas iedzīvotājs tagad zina, ko viņš ēd, un var izvēlēties produktus, kas vislabāk der tieši viņam. Apzīmējums E ir saīsinājums no vārda „Eatable”, kas nozīmē „Ēdams”. E kodi ir ES ieviestā pārtikas piedevu uzskaites sistēma, kas norāda, ka šī viela ir izgājusi rūpīgu Eiropas Pārtikas drošības pārvaldes pārbaudi. Arī pirms iestāšanās ES Latvijā tirgotajai pārtikai tika pievienotas dažādas piedevas, taču tās netika īpaši marķētas. Zem daudziem E slēpjas vielas, kuras jau mūsu vecmāmiņas izmantoja, marinējot gurķus, piemēram, E 211 (vārāmais sāls) vai E 330 (citronskābe). Tomēr dažas E-piedevas, ja tās lieto lielos daudzumos, var atstāt nelabvēlīgu ietekmi uz veselību.

Ziņu sagatavoja:

Lilija Kirilova


Jēkabpils Galvenā bibliotēka

Tagi: Izstādes