Bibliotēkas lietotāju aptauja: KO ZINU ES UN KO ZINA VECĀKI

No 3. janvāra līdz 14. martam visām bibliotēkām tika dota iespēja piedalīties konkursā „Radošais pasākums par drošību internetā manā bibliotēkā 2011”. Konkurss, kura tēma ir „Internets- tā nav spēle. Tā ir TAVA DZĪVE” tiek organizēts Vispasaules drošāka interneta dienas (2011. gada 8. februāris) atzīmēšanai.

Internets ar savu piedāvājumu un iespējām arvien vairāk ienāk katrā mājā. Gandrīz katrā ģimenē izmanto un lieto internetu. Ja nav pašiem mājās, tad apmeklē bibliotēkas un interneta pieejas publiskos punktus. Tiek uzskatīts, ka internetu vairāk izmanto bērni un jaunieši. Taču novērojumi liecina, ka arī viņu vecāki un vecvecāki biežāk sāk nopietni izmantot interneta iespējas. Piemēram: internetbankas pakalpojumi, preses abonēšana, rēķinu apmaksa, ziņu un grāmatu lasīšana, dokumentu sūtīšana, informācijas meklēšana u.c. Līdzi tam nāk arī problēma par drošību internetā – paroles, datu aizsardzība, personīgas informācijas izpaušana, fotogrāfiju publicēšana utl. Ir svarīgi apzināties, ka informācija, kuru ievieto internetā, var kļūt pieejama ikvienam interneta lietotājam, un to varēs apskatīties arī pēc mēneša, gada un vairākiem gadiem.

Padomājiet pirms informācijas ievietošanas internetā!

Plāņu pagasta Jaunklidža bibliotēkā konkursa ietvaros tika rīkota aptauja „Ko zinu es un ko zina vecāki”. Aptaujas mērķis ar speciāli izstrādātu anketu palīdzību noskaidrot, cik daudz par interneta lietošanu ģimenē zina bērni un viņu vecāki. Pēc anketu apkopošanas un izvērtēšanas izveidots informatīvs plakāts, ar kuru iespējams iepazīties visiem bibliotēkas apmeklētājiem

Ziņu sagatavoja:
Bibliotēkas vadītāja Līga

Tagi: internets, aptauja, Drošība