Pavadīts pasākumiem un notikumiem bagāts mēnesis.

2. oktobrī kopā ar Alūksnes un Apes novada bibliotēku darbiniekiem braucām pieredzes apmaiņas braucienā uz Limbažu Galveno, Limbažu Bērnu, Lādezera, Tūjas bibliotēkām, Minhauzena muzeju, kā arī pabijām pie jūras.

 

13. oktobrī tika apmeklēta Latvijas biblioekāru 17. konference Rīgā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā - "Dinamiskas bibliotēkas: piekļuve, attīstība un pārmaiņas"

 

15. oktobrī jaunais Alūksnes Kultūras centrs pulcināja Apes un Alūksnes kultūras darbiniekus uz pirmo jaunās sezonas semināru, kur notika Alūksnes novada pašvaldības novadpētniecības konkursa "Latvijai - 100. Nacionālās vērtības un laika liecības Alūksnes novadā. Personības un viņu darbi" noslēguma pasākums un apbalvošana. Iepazināmies arī ar Kultūras centra jaunajām telpām un pārrunājām kultūras dzīves un bibliotēku aktualitātes.

 

30. oktobrī braucām pieredzes apmaiņas braucienā uz Igaunijas pierobežu, lai dalītos pieredzē par dažādiem kultūras pārvaldības modeļiem, inovatīvu kultūras produktu veidošanu un tūristu piesaisti. Apmeklējām Vastseliinas muzeju, Obinitsā iepazināmies ar Setu kultūru un tās saglabāšanas risinājumiem, Sulbi ciemā iepazināmies ar kultūras pārvaldības modeli, kur zemnieks uztur sava ciema kultūras iestādes, kā arī iepazinām veiksmīgu tūrisma stāstu pierobežā Lauku sētā "Mežabrāļi". Brauciens bija arī kā dāvana visiem kultūras un izglītības iestāžu darbiniekiem, kuri piedalījās novadpētniecības konkursā.

 

31. oktobrī tika apmeklēts pasākums Jaunlaicenes tautas namā "Ar gaismu caur gadiem", kurš tika veltīts Jaunlaicenes pagasta bibliotēkas 65. gadadienai.

 

Bejas bibliotēkā oktobrī bija skatāmas literatūras izstādes:

"Esi atbildīgs par tiem, kurus pieradini!"  04.10.Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena,

Mākslas zinātniecei Skaidrītei Cielavai - 95 (03.10.),

Aktrisei Antrai Liedskalniņai - 85 (22.10.),

Itāliešu rakstniekam Džanni Rodāri - 95(23.10.),

 

21.10. notika Bejas bibliotēkas lasītāju klubiņa "Pipariņš" pasākums -
"Uz mirkļiem atskatoties..."

Atmiņās un fotogrāfijās pārstaigājām aizgājušās vasaras skaistākos notikumus, ekskusijas, pieredzēto un saklausīto.

Ziņu sagatavoja:

Mudīte Rusakova

Tagi: Izstādes, Pasākumi, Novadpētniecība, Notikumi