No 26. līdz30. martam visā Eiropā notika e-Prasmju Nedēļa 2012 E-prasmju nedēļas ietvaros Tīnūžu bibliotēkā notika aizraujošs pasākums. Uz pasākumu ieradās 10 zināt griboši bērni. Pasākuma ietvaros bērniem bija jāsadalās 2 komandās un jāveic dažādi uzdevumi.

No 26. līdz30. martam visā Eiropā notika e-Prasmju Nedēļa 2012

E-prasmju nedēļas ietvaros Tīnūžu bibliotēkā notika aizraujošs pasākums. Uz pasākumu ieradās 10 zināt griboši bērni. Pasākuma ietvaros bērniem bija jāsadalās 2 komandās un jāveic dažādi uzdevumi.

Komandu kapteiņi noskaidroja, kādā krāsā būs viņu komanda. Pārējie izvilka katrs pa vienam datoriņam, kuri bija 2 dažādās krāsās, zili un zaļi, tā tika noskaidrota zilā un zaļā komanda.

Pirmajā uzdevumā komandām bija jāpārbauda savas zināšanās rakstiskā uzdevumā, kur bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem. Šajā uzdevumā labāk veicās saliedētajai zaļai komandai, kura pareizi atbildēja uz gandrīz visiem jautājumiem.

Otrajā uzdevumā komandas iepazinās ar datu bāzi www.letonika.lv, Kurā viņiem bija jāatrod raksts par slavenu rakstnieku, jānoskaidro kas ir novele un jāatrod skaidrojumi 34 vārdiem. Šis uzdevums veicās abām komandām.

Trešais uzdevums bija darbs ar datoru, kurš neparedzēti ievilkās gandrīz veselu stundu. Tajā komandām bija jāuztaisa 10 slaidu liela Microsoft PowerPoint  prezentācija par internetu. Zilajai komandai prezentācija bija ar informāciju bagātāka, bet zaļajai bija vairāki smieklīgi attēli.

Ceturtais uzdevums ilga tikai 5 minūtes. Tajā laikā komandām bija jāatrod pēc iespējas vairāk „Bērnu žūrijas” logotipi. Lai gan laiks bija pietiekoši neviena komanda neatrada vairāk nekā 20 attēlus, taču abām komandām bija ļoti līdzīgi rezultāti.

Piektajā uzdevumā komandām bija jāizskaidro droša interneta zelta likumi. Arī šis uzdevums komandām nesagādāja problēmas.

Nākošajā uzdevumā komandas pabeidza  zelta likumus, kur izskanēja dažas ļoti smieklīgas, tomēr nopietnas atbildes.

Pēdējo uzdevumu dalībnieki gaidīja ar vislielāko aizrautību, jo tas saucās „Adrešu kari”. Šajā uzdevumā komandas sacentās par to, kura komanda zina vairāk interneta adreses.

Pēc punktu apkopošanas sekoja apbalvošana. Komandas kapteiņi saņēma grāmatu un mazu nieciņu. 1. Vietu ieguva zaļā komanda. Balvā viņi saņēma mazu saldumiņu un ūdenspistolītes, lai vasarā ir ar ko šļakstīties draugu lokā. 2. Vietā palika zilā komanda, bet arī viņi dabūja diplomu, mazu našķīti un nieciņu smieklīgākai dzīvei.

Visa pasākuma garumā, katrs no mums piereģistrējās e-prasmju nedēļas skaitītājā aizpildot anketu. Visi dalībnieki atzīst, ka daudz ir uzzinājuši.

Ziņu sagatavoja:
L.Jēkabsone,E.Gribuška