26. Martā, 30 Tīnūžu bibliotēkas lasītāji, kas piedalījās valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programmā ’’ Bērnu un jauniešu žūrija”, devās aizraujošā un godam nopelnītā ekskursijā. Sākotnēji lasīšanas programmā pieteicās vairāk kā 50 lasīt gribētāji, bet visas grāmatas izlasīja un savu vērtējumu par tām sniedza 30 čaklākie bibliotēkas apmeklētāji

26. Martā, 30 Tīnūžu bibliotēkas lasītāji, kas piedalījās valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programmā ’’ Bērnu un jauniešu žūrija”, devās aizraujošā un godam nopelnītā ekskursijā. Sākotnēji lasīšanas programmā pieteicās vairāk kā 50 lasīt gribētāji, bet visas grāmatas izlasīja un savu vērtējumu par tām sniedza 30 čaklākie bibliotēkas apmeklētāji.

Vispirms ekskursijas dalībnieki devās uz Rīgas Piena kombinātu, kurš ir lielākais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā un viens no vadošajiem savas nozares uzņēmumiem Baltijā. Tur bērnus un jauniešus laipni sagaidīja Piena skolas profesore, kura parādīja filmu par to, kādi produkti un no kā tiek ražoti uzņēmumā. Pēc filmas noskatīšanās visiem bija iespēja nobaudīt Rīgas Piena kombinātā ražotos kārumus- jogurtus, lakto un, protams, saldējumu. Ražotnes apmeklējuma noslēgumā ikviens saņēma Piena skolas sertifikātu, kurš apliecināja labās zināšanas par pienu un piena produktiem.

Tālāk ekskursijas dalībniekus ceļš veda uz Zaķusalas radio un televīzijas torni, kurš ir 368 m augsts un ir augstākais tornis Eiropas Savienībā. Apmeklējuma laikā gide skolēnus iepazīstināja ar torņa vēsturi, būvniecības gaitu, uzbūvi un tā nozīmi valsts telekomunikāciju sistēmā. Ar slīpo ātrgaitas liftu bērni un jaunieši tika uzvesti visaugstākajā skatu laukumā pilsētā, kur viņi noklausījās stāstījumu par Rīgu un vēroja tās panorāmu.

Tālāk ceļš turpinājās uz Latvijas televīzijas galveno ēku, kur bērni aplūkoja studijas, kur tiek uzņemti dažādi raidījumi. Kā piemēra, „100 g kultūras”, „Šeit un tagad”, „Sastrēgumstunda”, „Labrīt Latvija” un studiju, kurā tiek uzņemts visiem bērniem labi pazīstamais raidījums „Kas te es te”. Bērniem vislielākais piedzīvojums bija satikt dziedātāju un raidījuma „Sems” vadītāju Valteru Frīdenbergu.

Nedaudz noguruši, taču iespaidiem bagāti, ekskursijas dalībnieki devās atpakaļ uz mājām, kur Tīnūžu tautas namā bērnus un jauniešus jau gaidīja noslēguma pasākums ar jaukām dāvaniņām, diplomiem par piedalīšanos lasīšanas maratonā un gardu kliņģeri.

"Bērnu/Jauniešu žūrija 2011" ir noslēgusies, bet iespēja atrast daudz jauna, saistoša un interesanta grāmatā nebūt nebeidzas....

Ziņu sagatavoja:
L.Jēkabsone