"Nepatiesi apsūdzēts" ir Džona Grišama skaudrākais darbs, kurā viņa talants izpaužas stingri dokumentētā formā – dzīves īstenība ir pārāka par jebkuru fantāzijas lidojumu.
Jauns vīrietis Rons Viljamsons tiek notiesāts uz nāvi par briesmīgu noziegumu – izvarošanu un slepkavību. Rons nāvinieku kamerā pavada savas dzīves vienpadsmit gadus, pēc kuriem nekad vairs neatgūst ne garīgo, ne fizisko līdzsvaru.
Rons, protams, nav Dieva dāvana sabiedrībai: viņš nespēj tikt galā ar savu dzīvi – krāpjas, dzer, lieto narkotikas, sarīko skandālus bāros. Tomēr viņš nav vainīgs noziegumā, par kuru tiek notiesāts...
Arī šajā darbā Džons Grišams izpaužas kā izcils detaļu meistars. Cīņa par nepareizā sprieduma atcelšanu, mediju vētrainā un īslaicīgā interese par šo lietu, Amerikas cietumu un “mazo cilvēku” dzīves ainas, siltās attiecības Rona ģimenē, pat precīzs Yankies beisbola komandas laukuma apraksts; ir bezgala interesanti iepazīt šo grāmatu. Tās radītā spriedze ir tik liela, ka lasītāju ne uz brīdi nepamet jautājums “Kāpēc?”.