Iecavas novada Zorģu bibliotēkā trešdien, 11.augustā, viesojās Sarmīte Zara un Aina Blumberga, kas pārstāv sociāldemokrātisku politisko partiju apvienību «Atbildība». Apvienība atbalsta Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) organizēto parakstu vākšanu, lai vēstulē Eiropas ombudam lūgtu uzlabot katastrofālo veselības aprūpes situāciju Latvijā, kas apdraud sabiedrības nākotni.

Uz tikšanos bija sapulcējušās piecas Zorģu iemītnieces, kuras visvairāk interesējās par iespēju samazināt zāļu cenas. S.Zara skaidroja, ka medikamenti Latvijā ir dārgāki nekā daudzās citās Eiropas valstīs, jo mums ir sarežģīta un necaurskatāma zāļu cenu noteikšanas un kontroles sistēma, kurā turklāt bijuši arī korupcijas gadījumi un bijušas aizdomas par neatļautu vienošanos starp tirgus dalībniekiem.

Lai arī Eiropas ombuds līdz šim nav izskatījis veselības lietas, jo tās tiek uzskatītas par valstu iekšējo lietu, sūdzības rakstītāji cer, ka Latvijas situācijā, kad pēc budžeta izdevumu krasas samazināšanas slēgtas slimnīcas un veselības aprūpes pieejamība iedzīvotājiem ievērojami sašaurinājusies, ombuds varēs rosināt kādu risinājumu. Tikšanās dalībnieki parakstīja vēstuli ombudam.

«Atbildības» deputātu kandidātu saraksts ar 9.numuru reģistrēts 10.Saeimas vēlēšanām, kas notiks šā gada 2.oktobrī. S.Zara, kas apvienības Zemgales vēlēšanu apgabala sarakstā kandidē ar 14.numuru, izklāstīja «Atbildības» programmas mērķus, ko plānots īstenot pēc ievēlēšanas parlamentā, piemēram, panākt trīskāršu bezdarba samazināšanu, pensijas, kas būtu ne mazākas kā minimālā alga, progresīvā nodokļa un nulles deklarāciju ieviešanu.