Piektdienas pēcpusdienā, 19.augustā, pulksten 15 sapulcējāmies pie savas jaunās bibliotēkas, lai kopīgi svinētu tās atvēršanu.

Mūs laipni sagaidīja bibliotekāre Aina Ezergaile.
Zorģu radošā kopa šoreiz demonstrēja savu muzikālo pusi – ar folkloristu Leona un Ināras atbalstu dziedājām tautiskas dziesmas. Mazākie lasītāji ļoti sirsnīgi izpildīja Ēvalda Siliņa dziesmu ''Grāmata'' par balto tīrumu un melnajām aitiņām, ko viņu vecāki atminas no savas bērnības. Laura  spēlēja kokli un ģitāri, Madara  – klavieri uz Līgas Jankovas laipni atvēlētā sintezatora.
Apsveikuma runas teica Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis, Izglītības nodaļas metodiķe Aldonija Gaveika, Bauskas centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane. Sanākušie zorģinieki, Ainas kolēģes no citām Iecavas bibliotēkām, sabraukušie draugi un novadnieki vēlēja radošu darbošanos jaunajā bibliotēkā.
Aina pateicās saviem lielākajiem atbalstītājiem ar dāvaniņām. Pašas sacerētu dzejoli Ainai nolasīja un dāvāja Betija. Nodziedājām Ainas mīļāko – ''Mēmo dziesmu''. Sarmīte Avota un Dzintra Pastare uzdāvāja Ainai sargājošo koku – pīlādzi, kurš vēlāk tika kopīgi iestādīts īstajā vietā. Vineta Lamberte pasniedza Ainai sienas dekoru, kas tapis no bērnu radošajās darbnīcās apgleznotajiem auduma gabaliem.
Pēc tam Ināras vadībā izpildījām rituālo deju, lai bibliotēkai ilgs un radošs mūžs. Ināra un Leons mūs veda līksmās rotaļās, kamēr visi piekusa, un Aina aicināja mūs nedaudz iekost. Kad beidzām līksmās rotaļas, sāka pilināt lietus, kurš bija pacietīgi nogaidījis mūsu āra programmas noslēgumu. Paldies Dieviņam un Pērkonam! Kā redzams, ieskandināšana bijusi pareizajā ritmā. Gaidām ciemos!

 

Ziņu sagatavoja:
Aina Ezergaile
Antra Ērgle