Noslēgusies lasošā vasara Ziemeļu bibliotēkas „Bērnu žūrijas” dalībniekiem. Kopīgā pasākumā sestdien 14 Ziemeļu, 11 Zālītes un 2 Rosmes bibliotēku čaklākie lasītāji kopā ar vecākiem devās izzinoši informatīvā braucienā uz maizes ceptuvi „Lāči” un Ziemassvētku kauju muzeju.

 Lasot grāmatas, kopīgi veidojam savu garīgo pasauli. Lāčos mums bija iespēja pašiem izveidot savu kopīgo maizes klaipu, katram savu cepumiņu izcept , visu to nobaudīt. Vērojām, ka arī šodien visu var darīt pamatīgi , pa īstam un patiesi. Tā dzīvojot, ēdiens ir sātīgs un prāts gaišs.

Sākumā visi ietērpāmies baltos halātiņos un gides Līgas pavadībā apskatījām jauno maizes ceptuvi. Lāčos mīklu raudzē īstās koka abrās, mīca ar rokām un veido maizes kukulīti, pārbauda – uzpliķē, vai ir gana labs. Jūt katru negludumu, redz, no kurienes katrs grauds ir nācis, vai zemnieks to audzējot gana centies. Maize Lāčos tiek cepta īstā, ar malku kurinātā krāsnī. Vēlāk tika dota iespēja degustēt dažādās maizes šķirnes un grauzdiņus.

Ar silto klaipiņu sainītī, devāmies uz „Ziemassvētku kauju muzeju”, kur bērnos lielu interesi izraisīja iekštelpu ekspozīcija un gida atraktīvais  stāstījums par Ziemassvētku kauju norisi, latviešu strēlnieku drosmi, attapību un izturību.

Dienas noslēgumā sveicām mūsu radošās meitenes.Balvas par piedalīšanos sacerējumu konkursā ”Krāsainā burbuļa vasaras piedzīvojumi” kopā ar Bubblicious ieguva Lūcija Kalviša un Jana Babarnova. Atzinību saņēma Kintija Liepiņa par viskrāsaināko piedzīvojumu stāstu, par draudzīgāko stāstu Viktorija Babarnova, viskrāsaināk noformēto Aļina Petrovska , par raksturu atspoguļojumu Zane Ozola, par reportāžu no burbuļikdienas Kristīne Slajeva. Esmu priecīga par bērniem, kas mūsdienās atrod laiku ne tikai lasīt grāmatas, bet arī apsēsties pie baltas lapas un pafilozofēt.

Rudens un ziemas garajos vakaros biežas tikšanās ar lasītprieku novēl

 

bibliotekāre