Uz seno lībiešu novadu

6.jūnija agrā rītā Zālītes, Ziemeļu un Rosmes bibliotēku čaklākie lasītāji un atbalstītāji devās iepazīt Seno lībiešu novadu.

Gaismas pielijusi, veco ērģeļu balsīm skanot, mūs silti uzņēma Alojas baznīca. Daudzi uzkāpa tornī un vēroja mazpilsētas ainavas. Apmeklējām Ausekļa muzeju, un iepazinām patriotisko mazpilsētu.

Bioloģiskajā saimniecībā „Lielkalni”, iepazinām ārstniecības augu un krūmu dārzu, degustējām pirmo ražu – ēdamos sausseržus, baudījām gardumus un tēju, gādājām veselīgus našķus mājāspalicējiem.

Staicelē- Vidzemes lībiešu centrā ,lībiešu muzejā „Pivālind”, iepazināmies ar lībiešu vēsturi, tradīcijām, senajiem priekšmetiem, vietējo mākslinieku gleznām, skaistiem rakstiem un apbrīnojami precīzo darbu rokdarbos. Priecājāmies par plašajām brīvā laika piedāvājuma iespējām nelielajā pilsētiņā. Vairāki stadioni, estrāde, sanākšanas telpas dažādām interešu grupām, muzejs – tas viss mūs patīkami pārsteidza.

Ainažu jūras skolas muzeja gides stāstījums par stiprajiem ļaudīm pārliecināja, ka dzīvē cieši jātur prātā savs mērķis kā ceļa zvaigzne mūžam. Tad arī ganiņš kļūs ķēniņš – kā senās pasakās.Pa Ziemeļu molu varējām izlocīt kājas un sajust katru akmeni, kas te guldīti ar spēku un pacietību.

Atpakaļceļā vēlreiz baudījām jūru Pietragā.