Arī šogad Gulbenes novada bibliotēkā tika atzīmēta diena, kad aizdomājāmies par to, cik droši un pasargāti mēs varam justies internetā.

9.februāra rīts Gulbenes novada bērnu bibliotēkā aizritēja radoši un vērtīgi Gulbenes 2.vidusskolas 7.a klasei un Gulbenes vidusskolas 8.a klasei. Kopīgi meklējām asociācijas, ar ko jauniešiem saistās vārds "internets". Visbiežāk dzirdētie vārdi bija - sociālie tīkli, spēles, ātrums, WiFi. Tieši šīs nosauktās lietas arī ir būtiskas, runājot par drošību internetā! 

 

Jaunieši tika sadalīti 2 komandās. Uz tāfeles tika sarakstītas, jauniešuprāt, visas labās un sliktās lietas, kas saistās ar internetu. Balstoties uz šīm lietām, pirmās komandas uzdevums bija pārliecināt otro komandu, ka internets ir labs, savukārt otrās komandas uzdevums bija apstrīdēt iepriekš dzirdēto un apliecināt, ka internets ir slikts.Diskusijās kļuva skaidrs, ka interneta labums vai sliktums slēpjas tajā, kā un kādiem mērķiem mēs to pielietojam!

 

Lai parādītu, kādas sekas var rasties, ja puisis vei meitene kādam nosūta savu kailfoto, rādījām īsfilmu par sekstingu un skaidrojām šo jēdzienu un tā nozīmīgumu mūsdienās. Īsfimas laikā kāds jaunietis ieķiķinājās, kāds dažbrīd pavīpsnāja, tomēr kopējais noskaņojums bija diezgan nopietns - jaunieši izprata temata aktualitāti un iespējamās problēmas, kādas var rasties pārdrošas un bezatbildīgas rīcības rezultātā.

 

Noslēgumā jaunieši loterijas veidā izvilka cits cita vārdu un uz atsevišķas lapas katrs individuāli mēģināja sameklēt par šo cilvēku, kura lapiņu izvilka, maksimāli daudz informācijas internetā. Uzsvars tika likts uz to, lai pievērš uzmanību cits cita paradumiem internetā un publicētajām lietām sociālajos tīklos - cik provokatīva vai personiska ir ievietotā informācija, bildes, video.

 

Paldies Gulbenes 2.vidusskolas 7.a klasei un Gulbenes vidusskolas 8.a klasei par iesaistīšanos, aizdomāšanos un dalīšanos savā pieredzē!

Ziņu sagatavoja:

Liene Baranovska


Gulbenes novada bibliotēkas


Reģionāla mācību centra pasniedzēja

Tagi: #drossinternets