Pirms kāda laika tika aizvadīti Gulbenes novada bibliotēkas rīkotie pirmie Lasīšanas svētki, kuros paralēli bibliotekāru un autoru rīkotajām radošajām aktivitātēm Papardes stacijā dalību ņēma arī Eiropas brīvprātīgā darba projekta „Up” jaunieši.

Diena sākās satraucoši, jo lija lietus, līdz ar to svētku organizatoriem un arī brīvprātīgajiem bija jābūt elastīgiem un jāspēj pielāgoties laika apstākļiem, kas izdevās ļoti labi. Pēcpusdienā lietus atkāpās un svētki varēja sākties.

Vācu meitenes Ulla un Kristina kopā ar portugāļu puisi Flavio bērniem uzdeva jautājumus par vācu pasaku varoņiem. Un vai Tu zini, ko darīja un kam palīdzēja Sniega māte vai kā runcis zābakos tika pie zābakiem? Un kas notika ar varžu karali Heinrihu? Ja ne, droši prasi brīvprātīgajām vai nāc uz bibliotēku lasīt grāmatas! 
Tie, kas gribēja, varēja iemācīties jautru vācu dziesmu gan vācu, gan latviešu valodās ar kustībām. Flavio bērnus iepriecināja, parādot dažus žongliera trikus.

Savukārt itālis Luca mudināja bērniem būt radošiem un kustīgiem, mācoties dažādus itāļu vārdus un mēģinot tos attēlot kustībās. Bērni, kas piedalījās radošajā nodarbībā, nu jau zina, ka itāļu valodā bambino ir bērns, sorella - māsa, maglietta – T-krekls, arrivederci – uz redzēšanos. Vēl Luca mācīja bērniem itāļu skaitāmpantu un vadīja jautras rotaļas. 
Arī Maksims no Baltkrievijas iepazīstināja bērnus ar baltkrievu valodu, jo tika lasīta baltkrievu tautas pasakas par runci Maksimu fragmenti latviešu un baltkrievu valodās, kā arī bērniem bija uzdevums atrast pareizos tulkojumus un atšķirt baltkrievu, krievu, ukraiņu, poļu un bulgāru valodas.

 

Liels paldies jauniešiem par atsaucību, elastību un interesantajām nodarbībām radošajās darbnīcās!

Ziņu sagatavoja:

Sanita Jurkāne


Gulbenes novada bibliotēka


Novadpētniecības lasītava