26. jūnijā Gaujienas bibliotēkas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” lasīšanas eksperti devās uz Rūjienu, kur apskatīja Rūjienas izstāžu zāli, saldējuma fabriku un Rūjienas pilsētas bibliotēku.

Sandra Āboliņa, Gaujienas bibliotēkas vadītāja

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017” ekspertu ekskursija uz Rūjienu

 

Rūjiena ir neliela mazpilsēta, kuras iedzīvotājiem Igaunija ir tuvāk nekā Latvijas galvaspilsēta Rīga un iedzīvotāju skaits nepārsniedz trīs tūkstošus. Uz šo pilsētiņu 26. jūnijā devās Gaujienas bibliotēkas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” lasīšanas eksperti. Ekskursiju sākām ar Rūjienas izstāžu zāles apskati, kur mūs sagaidīja atraktīvā gide Līga. Te apskatāmi tikai rūjieniešu vai ar Rūjienu saistītu mākslinieku darbi. Interesants eksponāts bija trīsdimensiju Lielvārdes josta, kas gatavota no 38 000 bērza kociņu, to veidoja  Rūjienas mākslas skolas audzēkņi. Apskatījām arī kādu ļoti neparastu telpu – japāņu istabu, te apskatāmas Japānas draugu dāvinātās dāvanas – Meiteņu dienas uzstādījums, Zēnu dienas uzstādījums, bungas, kimono un citas interesantas lietas.

Pēc pusdienām pastaigājām pa Rūjienas pilsētas centru, kur atrodas slavenais ūdenspumpis, kas ir kā Rūjienas un Japānas pilsētas Higašikavas sadraudzības simbols.

Turpinājumā devāmies uz Rūjienas pienotavu, kur top mūsu visiem zināmais Rūjienas saldējums. Noskatījāmies videofilmiņu, kā top saldējums un nogaršojām vairāk kā 10 veidu saldējumus.

Dienas noslēgumā ciemojāmies Rūjienas pilsētas bibliotēkā, kur mūs sagaidīja Sarkangalvīte - bibliotēkas vadītāja Maija un Sienāzis – bibliotekāre Ginta. Pēc nelielas ekskursijas pa bibliotēkas abiem stāviem, Bērnu literatūras nodaļā spēlējām spēles, paši sacerējām dzejoļus un pastāstījām par mūsu pieredzi darbā ar šo lasīšanas veicināšanas programmu, kādi pasākumi, aktivitātes notiek pie mums Gaujienā.

Paldies visiem lasīšanas ekspertiem par piedalīšanos!

Tagi: Rūjiena, Bērnu un jauniešu žūrija 2017, Noslēguma ekskursija