Gaujienas bibliotēkas Bērnu un jauniešu žūrijas 2014 eksperti devās noslēguma ekskursijā uz Ādažu novadu.

Pirmais apskates objekts bija A/S "LATFOOD" uzņēmums, kurš piedāvāja uzturmācības klases apmeklējumu, izglītojošu un atraktīvu piedzīvojumu Ādažu čipsu pasaulē. Kopā šeit pavadot pus otru stundu, mēs guvām ieskatu čipsu tapšanas procesā, piedalījāmies interaktīvā video tūrē par uzņēmumu un daudz ko uzzinājām par čipsu izcelsmi un uzturvērtību, kā našķēties, saglabājot veselīga uztura pamatprincipus.

. Saņēmuši dāvanas no Ādažu čipsiem, devāmies tālāk  uz Ādažu bibliotēku un Ādažu kultūras centru, un Vēstures un mākslas galeriju. Apskatījām fotoizstādi par Ādažu vēsturi no 1918.-1940.gadam un leģendārā franču lidotāja Blerio monoplāna prototipu, ko uzbūvējis ādažnieks Valentīns Vasjaks Ar šādu lidaparātu pirms 106 gadiem pirmo reizi pasaules vēsturē šķērsots Lamanšs.  

Tālāk mūsu ceļš veda uz Adventure Ride zirgaudzētavu, kur ielūkojāmies zirgu stallī, redzējām kur un kā dzīvo zirdziņi, no ekskursijas vadītājas stāstītā uzzinājām daudz jauna par apkārtējo dabu, par zirgu dzīvi stallī. Ekskursija zirgaudzētavā noslēdzās ar izjādi aplokā, kur katram bija iespēja pasēdēt zirga mugurā un izjust īpašu saikni ar šiem skaistajiem dzīvniekiem.

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz Saulkrastiem, uz Balto kāpu. Šo brīdi bērni gaidīja visvairāk, un pamatoti, jo no kāpas paveras ļoti skaists skats uz Vidzemes jūrmalas piekrasti. Laiks gan mūs nelutināja, vējš bija liels un ūdens jūrā auksts, bet drosmīgākie tomēr nopeldējās. Pēc piknika jūras krastā, sākās brauciens mājup, apkārt varēja just smaidus, prieku un pozitīvas emocijas. 

Ļoti liels paldies visiem aktīvajiem grāmatu lasītājiem, diemžēl ierobežoto vietu dēļ, visi netika šajā ekskursijā, bet varbūt tas liks vairāk pacensties šī gada Bērnu žūrijas grāmatu izlasīšanā.

Tagi: