No 2002. gada 1.marta visā pasaulē atzīmē Kaķu dienu, tāpēc 3. martā aicinājām bērnus piedalīties Gaujienas bibliotēkas organizētajā tematiskajā pasākumā „Kaķītis mans”.

 Dalībniekiem iepriekš bija jāsagatavo neliels stāstiņš par savu mājas mīluli, rotaļlietu  vai iemīļoto multfilmu kaķi. Visi bija nopietni gatavojušies un ar aizrautību stāstīja par saviem mājas mīluļiem, kurus apskatijām līdzi paņemtajās fotogrāfijās.

Nelielā  prezentācijā uzzinājām daudz ko interesantu par kaķiem, sākot no Ēģiptes piramīdu laikiem, kad kaķi pielūdza kā dievību, līdz pat mūsdienām, kad kaķis ir peļu ķērājs un vienkārši mājas mīlulis. Apskatijām bildēs Ginesa rekordu kaķus – lielāko, mazāko, garāko  un resnāko kaķi pasaulē.

Pēc tam bērni sadalijās trīs komandās un  izvēlējās vienu no grāmatiņām par kaķiem – „Runcis zābakos”, „Kaķīša dzirnaviņas” vai „Kā Ņauva meklēja draugu” un salika iepriekš sagatavotu tekstu tā, lai izveidojas pasaka. Bērniem bija jāsaliek gan tautasdziesmas par kaķiem, gan jāatpazīst populārākie multfilmu kaķi, gan jāliek puzles u.c. uzdevumi.

Pēc radošās darbošānās visi cienājāmies ar cepumiem un sulu, un skatijāmies filmu par Garfilda piedzīvojumiem. Pasākums bija izdevies un bērni devās mājās priecīgi par labi pavadītu laiku.  Mīļs paldies Uvim, Ivaram, Emīlam, Žanetei, Jūlijai, Bellai, Artai un Zandai.

Ziņu sagatavoja:
Sandra Āboliņa