17.12.2013 Veltas Kalniņas atceres pēcpusdienā, kas notika Ezerniekos 2013.gada 7.decembrī, mēs godinājām Skolotāju kā audzinātāju, kā izglītojošu personu, kā personību, ka deju skolotāju, kas deva milzīgu ieguldījumu mūsu pagastam, novadam un Latvijas valsts iedzīvotājiem kultūras un izglītības jomā.

2013.gada 8.decembrīrītā Bukmuižas Sv. Ludviga baznīcā Ezerniekos notika aizlūgums par Veltu Kalniņu, bet 7. decembra pēcpusdienā Ezernieku pagasta Saietu namā bija ļaužu pārpilna - pagasta bibliotēka sadarbībā ar Ezernieku vidusskolu rīkoja skolotājas Veltas Kalniņas  piemiņai veltītu atceres pēcpusdienu "Dejai ir savs stāsts".

   Kā rakstīja laikraksta "Ezerzeme" korespondents Juris Roga "... Laiks mainījis cilvēku sejas, bet praktiski visi zālē bija vairāk vai mazāk savstarpēji pazīstami. Tie bija cilvēki, kuriem Veltas Kalniņas vārds nozīmē vai visu dzīvi, te nebija neviena garāmgājēja neviena, kurš atnācis sava prieka vai intereses pēc. Tieši tāpēc atceres pēcpusdiena noritēja īpaši emocionāli bagātā atmosfērā"

Par dzīvē gūtajiem panākumiem šodien simtiem pieaugušo ir pateicīgi bijušajai Ezernieku vidusskolas skolotājai Veltai Kalniņai, kura savu vairāk nekā pusgadsimta ilgo darba mūžu pilnībā veltījusi mūsu novada bērnu un jauniešu izglītošanai.

   No skatuves skanēja stāsts par skolotājas dzīvi, uz ekrāna tika atspoguļoti daudzi dzīves mirkļi un audzēkņu dejas. Atceroties Veltu Kalniņu daudzi stāstīja, ko skolotāja nozīmēja viņu dzīvē.

   Veronika Grišāne prezentēja izdotu grāmatu "Viņa atstāja pēdas aiz sevis ...". Grāmatas autore rakstīja: "Būdama vidzemniece, ātri adoptējās latgaliskajā vidē, pieņēma cilvēkus ar viņu tradīcijām un visu savu mūžu atdeva šim pagastam un novadam, visu savu veselību, emocijas, erudīciju un šis cilvēks ir sevišķs cilvēks, ne par velti viņu tik augstu novērtējam un godinam...". Daudzus gadus pateicoties Veltas Kalniņas un visa skolas kolektīva ieguldījumam Ezernieku vidusskolas deju kolektāvi bija slaveni ne tikai mūsu novadā, bet arī republikā.

   Pasākuma turpinājumā uzstājas Ezernieku vidusskolas dejotāji, dejotāji no Svariņiem , Šķaunes. Tika rādīti sporta dejas, ar ko nodarbojas Veltas Kalniņas skolēnu bērni..

   Esam pateicīgi liktenim, ka mūsu pagastā mūžu nodzīvoja tik spilgta personība - nopelniem bagāta skolotāja, Latvijas valsts patriote, Lāčplēša ordeņa kavaliera Teodora Kalniņa meita.

Ziņu sagatavoja:
Lidija Igaune, Ezernieku pagasta bibliotēkas vadītāja

Tagi: ATCEROTIES, VELTU, KALNIŅU