8.decembra rītā Bukmuižas svētā Ludviga baznīcā Ezerniekos notika aizlūgums par Veltu Kalniņu, bet 7.decembra pēcpusdienā Ezernieku Saietu namā bija ļaužu pilna - pagasta bibliotēka sadarbībā ar vidusskolu rīkoja skolotājas piemiņai veltītu atceres pēcpusdienu "Dejai ir savs stāsts".

Kā rakstīja laikraksta "Ezerzeme" korespondents Juris Roga "...Laiks ir mainījis cilvēku sejas, bet praktiski visi zālē bija vairāk vai mazāk savstarpēji pazīstami. Tie bija cilvēki, kuriem Veltas Kalniņas vārds nozīmē vai visu dzīvi, te nebija neviena nejauša garāmgājēja, neviena, kurš atnācis sava prieka vai intereses pēc. Tieši tāpēc atceres pēcpusdiena noritēja īpaši emocionāli bagātā atmosfērā"

       Par dzīvē gūtajiem panākumiem šodien simtiem pieaugušo ir pateicīgi bijušajai Ezernieku vidusskolas skolotājai Veltai Kalniņai, kura savu vairāk nekā pusgadsimta ilgo darba mūžu pilnībā veltījusi mūsu novada bērnu un jauniešu izglītošanai.

    No skatuves skanēja stāsts par skolotājas dzīvi, uz ekrāna tika atspoguļoti daudzi dzīves mirkļi un audzēkņu dejas. Atceroties Veltu Kalniņu daudzi  stāstīja, ko skolotāja nozīmēja viņu dzīvē. Veronika Grišāne prezentēja izdotu grāmatu "Viņa atstāja pēdas aiz sevis.." Grāmatas autore rakstīja: "Būdama vidzemniece, ātri adaptējās latgaliskajā vidē, pieņēma cilvēkus ar viņu tradīcijām un visu savu mūžu atdeva šim pagastam un novadam, visu savu veselību, emocijas, erudīciju un šis cilvēks ir sevišķs cilvēks, ne par velti viņu tik augstu novērtējam un godinam..." Daudzus gadus pateicoties Veltas Kalniņas un visa skolas kolektīva ieguldījumam Ezernieku vidusskolas deju kolektīvi bija slavenii ne tikai rajonā, bet arī republikā.

   Pasākuma turpinājumā uzstājās Ezernieku vidusskolas dejotāji, dejotāji no Svariņiem, Šķaunes, Tika rādīti sporta dejas, ar ko nodarbojas Veltas Kalniņas dejotāju bērni.

Esam pateicīgi liktenim, ka mūsu pagastā mūžu nodzīvoja tik spilgta personība - nopelniem bagāta skolotāja, Latvijas valsts patriote.