Akcijas Pasaule t@vā bibliotēkā noslēgums Rīgā.

21. maijā bibliotekāres no ~80 bibliotēkām pulcējās Rīgā Kongresu namā noslēguma pasākumā akcijai ,,Pasaule t@vā bibliotēkā"", starp tām arī Ēveles bibliotēka. Akcijas taustāmais galarezultāts - 70 dažādā stilā ar dažādu saturu izveidotas planšetes, kas atspoguļo akcijas norisi. Ideja, kurā ieklausījāmies janvāra beigās un kuru aktīvi realizējām bija sekojoša - atrast UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā objektus, kurus izpētīt un salīdzināt ar savas apkārtnes vietām, kultūrvēsturisko mantojumu. Galvenais, uz ko mudināja UNESCO Nacionālā komiteja- apzināt savas vērtības, popularizēt tās , vienlaikus uzzinot par pasaules manojuma sarakstā esošajām un darīt to kopā ar apkārtējiem- skolēniem, pieaugušajiem.

Etiopija un Ēvele! Kas gan salīdzināms un līdzīgs? Tomēr ir! Pasaules Sarkanajā grāmatā ierakstīti trīs tikai Etiopijā mītoši dzīvnieki: Valias kalnu āzis, Siemena lapsa, Geladas paviāni. Savukārt tikai Latvijas dzīvnieki, kuru tīršķirnes pastāvēšana šobrīd problemātiska: Latvijas Brūnās, Latvijas Zilās šķirnes gotiņas un Latvijas tumšgalves šķirnes aitas. Tādu nav citur - tikai Latvijā! Bez tam vēl par ārzemniekiem Latvijā, mūsu tuvākajā apkārtnē - Salēras, Simentāles. Galovejas, Hailandes, Beļģu Zilo u.c. Tiem visiem tika izveidoti informatīvi bukleti.

Galda spēles. Arī tās vieno bērnus visā pasaulē. Iepazinām mankalu - stratēģisko Etiopijas galda spēli, kas domāta visiem. sākot no 3 gadu vecuma. Mūsu bērni aizrautīgi rīkoja klašu turnīrus, mankala izkonkurēja pat datorus!

Savukārt Lalibelas neatkārtojamās pazemes baznīcas salīdzinājām ar savējo - Ēveles baznīcu. Uzskatāms objekts, fotoattēlā pieejams arī bibliotēkā - Burtnieku novada bērnu darinātā Ēveles baznīca no pogām. Arī vēstījumos par reliģiskajām lietām atradām kopīgo.

Visu atspoguļojām arī planšetē, t.sk. Etiopijas pieskārieni arī Tev - bukletui par mankalu, čufas(zemes mandele) sēkliņas audzēšanai.

Vērtējot visu kopumā - bija interesanti! Esam cēluši savu pašapziņu un vairojuši lokālo patriotismu!

Planšetes izstādē aplūkojamas šeit - http://www.stastubibliotekas.com/ptb/izstade/galerija/photogallerycbm_840708/12/

Par visiem iespaidiem, ierosmēm, pamudinājumiem - paldies Indrai Lielkājai, ēvelietei, kas nu jau četrkārtīgi pabijusi Etiopijā!

 

Ziņu sagatavoja:
Aelita Punkstiņa