Tāds nosaukums izglītojošam projektam Ēveles bibliotēkā, ko atbalstīja ,,Lauku partnerība ,,Ziemeļgauja""".

   Paguvām! Paši priecīgi! Ielecām aizejošā gada decembra vilcienā, lai izglītotos divās aktivitātēs - dekupāžas ,,smalkajos knifos" un vesels cikls dabas aizsardzības jautājumos. Saņēmām finansiālu atbalstu no mūsu draugiem Ziemeļgaujas lauku partnerībā un sapratni no pašvaldības, ka bibliotēkā viss var notikt.

   ,,Cilvēks un vide" - tāds bija konkursiņš, ko piedāvāja ,,Eirope Direct" Valmieras meitenes, lai sarīkotu iztādi atbilstoši tēmai. Nav slikti, bet liekas, ka mums izdevās zveja lielākos ūdeņos! 13. decembris bija brīnišķīga diena- pelēka, ar lietus migliņu, bet sniega nav, kokiem lapu arī nav, viss klārs. Saprotošu domubiedru grupā kopā ar Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta speciālistiem devāmies meklēt Ēvelei jaunus dižkokus!Jā! Veseli trīs ar pusi! Par vienu īpašs prieks - Vecgutuļu priede! Šogad ķīmijas gads, arī pasaulslavenā ķīmiķa, divkārtēja Nobela prēmijas pretendenta Paula Valdena jubilejas gads! Savukārt ,,Vecgutuļi" - viņa dzimtas mājas, kur dzīvojuši priekšteči četrās paaudzēs, bet barons tomēr beigās izlicis no tām. Nu mums ir Vecgutuļu priede, kas pavasara meža dienās saņems piemiņas zīmi! Tapušas skrejlapiņas ar lielkoku mēriem, lai ēvelieši sarosītos un piepulcētu jau esošajiem dižkokiem arī savējos. Būtiski uzmērīšanas darbus veikt kopā ar bērniem, mazbērniem, kas vēl nav pārstājuši brīnīties! Dabas cikls vēl turpināsies ar izglītojošiem semināriem bibliotēkā un praktiskiem darbiem apkārtnē.

   Ēveles rokdarbnieces pielika savām esošajām prasmēm mazos, smalkos ,,knifiņus" par dekupāžu. rezultāts bija patiesi iepriecinošs! Turpināsim ar devīzi ,,Vairosim prieku!" Pavasarī tradicionālā rokdarbu izstāde, rādīsim, ko mākam. 

Ziņu sagatavoja:
Aelita Punkstiņa
Ēvele bibliotēkas vadītāja