Decembra sākums atnāca ar kultūras ministres ielūgumu uz svinīgo pieņemšanu Latvijas Nacionālās māksalas muzejā par godu UNESCO LNK 20. gadadienai.

Viss gads pagājis UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas 20. jubilejas zīmē. Rudens pusē uzņēmām ceļojošo izstādi ,,UNESCO programma ,,Pasaules atmiņa”. Aizvadītā nedēļa atnesa patīkamus pārsteigumus.Saņemot kultūras ministres, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas prezidentes Žanetas Jaunzemes- Grendes speciālu ielūgumu, piedalījos svinīgajā pieņemšanā Nacionālajā Mākslas muzejā.  Pēc apsveicinājuma vārdiem un priekšā stādīšanās, izglītības ministrs atcerējās, ka Ēvele ir Valkas rajons.Nodevu viņam sveicienus no Valkas puses un sacīju, ka allaž sekojam līdzi viņa darbībai. Tas izsauca patīkamas atmiņas un smaidu sejā.Pieņemšanā bija ieradušies UNESCO LNK esošie un bijušie locekļi, UNESCO eksperti Latvijā, sadarbības partneri, UNESCO tīklu – skolu, bibliotēku, muzeju, arhīvu – pārstāvji, valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji, vēstniecības, kā arī UNESCO LNK partneri no privātā un akadēmiskā sektora. Dalībniekus uzrunāja UNESCO LNK prezidente, kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende un UNESCO LNK viceprezidents, izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis,

Izvēlētā vieta – Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs bija kā pievienotā vērtība, jo pastāvīgās un mainīgās ekspozīcijas darbi visa vakara garumā bija pieejami aplūkošanai.Interesanti šķita paradoksālie, ekstravagances pārpilnie darbi divās simtgadniekam Kārlim Padegam veltītajās izstādēs ,,Padegs un pilsoniskā madāma” un ,,Trauslais izaicinājums”, bet vēl jau klasiskās vērtības – Purvītis, Rozentāls, Valters, Rērihs….

   Vēl viena pasākuma pievienotā vērtība – tradicionālās kokles spēle apvienojumā ar spožām, mūsdienīgām improvizācijām Laimas Jansones izpildījumā. ,,Būt latvietim – tas ir domāšanas veids, kas iet caur valodu, uzvedību, paradumiem, kaut vai pret dabas apstākļiem, ēšana, tautas tērpi, krāsas, tradīcijas, dziļi, dziļi…” – no intervijas ,,Mājas viesī ”. Viņai līdzi muzicēja vijolniece Liene Brence un vokāliste Zane(uzvārdu gan neatceros) . Interese par etnomuzikoloģiju un latvisko piederību aizvien pieaug un nostiprinās. Labi, ka tā! Tikai ar savdabību varam būt interesanti pasaulei!

Darbs bibliotēkā vairs neatbilst vecajiem stereotipiem, vien pašam bibliotekāram jābūt aktīvam, kura viens no darbības principiem ir mūžizglītība kā ikdienas ieradums. Tikai tad bibliotēka var kļūt par ideju un atbalsta centru vietējai sabiedrībai. Tuvākās aktivitātes bibliotēkās saistībā ar akciju ,,Pasaule t@vā bibliotēkā” , kas šogad veltīta UNESCO Pasaules mantojuma izzināšanai. . Lai mums izdodas, mani kolēģi!

Ziņu sagatavoja:
Aelita Punkstiņa