,,Bērnu žūrijas" jaunāko klašu eksperti Jaunajā Rīgas teātrī.

Brīnumu pilna diena…

 

   Ilgi gaidītais 4. decembris mūsu bērniem – Burtnieku un Ēveles skolas jaunāko klašu audzēkņiem, ,,Bērnu žūrijas” ekspertiem, atnāca priecīgu gaidu un satraukuma pilns. Kopīgā braucienā mazie grāmatu draugi devās uz Rīgu, lai apmeklētu Jaunā Rīgas teātra izrādi ,,Skolotājs Jāps un klase”. Nēderlandiešu autora Žaka Frīnsa grāmata ar tādu pašu nosaukumu iekļauta LNB lasīt veicināšanas programmā ,,Bērnu žūrija” un iemantojusi bērnu patiesu atzinību. Lieliska grāmata un lieliska izrāde. Divi aktieri – Kaspars Znotiņš un Guna Zariņa(skatītāju atzītākie labākie aktieri 2010. gadā)piespēlē pilnu klasi(zāli). Apbrīnojama mākslinieces varēšana vienlaicīgi iejusties 11(!) bērnu lomās un Jāps ne mazāk labs!

  „Latvijā skolotājs Jāps var šķist divkārt traks, gandrīz neiespējams, jo Latvijā vīrietis – sākumskolas pedagogs ir retums ne tikai literatūrā, bet pirmkārt jau skolā. Turpinoties negatīvajai padomju laika tradīcijai, šis darbs tiek uzskatīts par slikti atalgotu un vīrietim apkaunojošu sieviešu profesiju. Un tas ir ne vien muļķīgi, bet ļoti skumji, jo nošķiebj uz vienu pusi arī bērnu priekšstatus par pasaules kārtību. Jāps, kas stāsta bērniem par savu mazo bēbīti un ved viņu līdzi uz skolu, māca no sirds raudāt par nomirušajiem, mācot daļskaitļus, cep pankūkas, atbalsta mīlestību un kopā ar klasi peld baseinā, ir vienkārši lielisks vīrietis. Jocīgi, bet viņam neviens nevar uzkāpt uz galvas, ” uzskata grāmatas redaktore Inese Zandere.

      Vairākiem no draudzīgā bērnu pulka šis bija pirmais brauciens uz Rīgu, tāpēc vēl jo vairāk atmiņā paliekošs. Ziemassvētku noskaņās iejutāmies apmeklējot LIDO atpūtas centru. Skaistus, latviskuma un vienkāršības caurstrāvotus mirkļus izbaudījām leļļu muzejā, aplūkojot unikālo ekspozīciju un ieklausoties atraktīvās gides stāstījumā. Krāsaini iespaidi Rīgas reklāmu un svētku uguņu apgaismotajās ielās un tad – mājupceļš.

   Esam iepazinušies, kļuvuši draudzīgāki, saņēmuši gaišas, atmiņā paliekošas emocijas. Nauda, kas tiek izmantota mūsu bērnu izglītošanai un dvēseles attīstībai nav tērēta lieki. Ir jauki, ja mēs, pieaugušie, varam būt devēji! Pateicamies novada pašvaldības darbiniekiem par izpratni un ceram uz turpmāku sadarbību! Skolotāju Ināras un Gunitas, kā arī Burtnieku bibliotēkas vadītājas Guntas kopīgos iespaidus apkopoja

 

 Aelita Punkstiņa

Ēveles bibliotēkas vadītāja

 

Foto - Gunta Daļecka