Pirmo gadu mūsu bibliotēkā pelēkās rudens dienas aizritēja Ziemeļvalstu noskaņās.

Teiksmainie Ziemeļi

 

   Šāds nosaukums izvēlēts 2010. gada Ziemeļvalstu nedēļai(8.- 14.novembris), kas Latvijas bibliotēkās tiek atzīmēta jau 13 gadu. Ziemeļu noskaņās kopā ar pirmās, otrās klases skolēniem un viņu audzinātāju Gunitu mēģinājām iejusties 8.novembra pēcpusdienā Ēveles bibliotēkā.

   Vai zinājāt par bērnu pārliecību, ka tepat no Valkas var nokļūt nākamajā Ziemeļvalstī – Īrijā? Izrādās, vieta, kur daudzi vecāki un paziņas dodas ir tepat- aiz Valkas. Tas smaidam, bet arī pārdomām par to, cik mēs ar viņiem sarunājamies, ko un par ko stāstām, kādi ir mūsu kopīgie pārdzīvojumi.

   Skolotāja Gunita ar patiesām izjūtām lasīja Ivara Sīļa grāmatu par leduslācēnu Illi. Klausītāju skaits šajā brīdī bija divkāršojies- katram bērnam klēpī vietu ieņēmis lācītis. Šī grāmatiņa iekļauta arī 2010. gada bērnu lasīt veicināšanas programmā ,,Bērnu žūrija”. Prieks, ka visi bērni jau iepriekš to bija izlasījuši, tomēr kopīgi pārdzīvojumi allaž patīkamāki. Iepazināmies ar spilgtajiem attēliem Ziemeļu tēmas noskaņās no ,,National Geographic” publikācijām. Paši izpētījām un izlasījām ģeogrāfijas kartēs atrodamo informāciju par Ziemeļvalstu iedzīvotājiem, augu un dzīvnieku valsti, nodarbošanās veidu. Muzikālais piesitiens – instruments, kas latviešu tautā ienācis no Ziemeļvalstīm – vargāns.

    Netrūka arī kārumu, kas varētu garšot arī lācīšiem. Mājas darbi veseli trīs – uzņemt viesos pie sevis svešo rotaļlāci, sagatavojot aprakstu par to, izkrāsot un dekorēt kartona lāčus un lietussargus un iemācīties anekdotes par čukčiem.

   Jūsu intelekta pārbaudei – kas kopīgs lietussargam ar grāmatu?

Gudrības kripatiņas un zinātkāres dzirkstelītes šī pēcpusdiena noteikti atnesa!

Ziņu sagatavoja:
Aelita Punkstiņa
Ēveles bibliotēkas vadītāja