"Egonam Līvam-90"

Egons Līvs bija latviešu rakstnieks un kinoscenārists. 

Egons Līvs, īstajā vārdā - Egons Gūtmanis, dzimis 1924. gada 31. augustā Jelgavā, dzelzceļnieka ģimenē. Mācījies Liepājas vakara tehnikumā un uzturēdams ģimenes tradīcijas, sāka strādāt uz dzelzceļa. 1943. gadā tika iesaukts Latviešu leģionā, par ko pēc kara tika tiesāts un izsūtīts. Izsūtījumā strādāja "Belomorkanal" celtniecībā. 

1950. gadā atgriezās Latvijā un sāka strādāt Liepājas ostā. Vēlāk, parādot savu rakstniecības talantu, sāk strādāt par avīzes "Cīņa" korespondentu Liepājā. No 1959. gada regulāri publicējas. Egona Līva darbos galvenokārt figurē jūrnieku dzīves un likteņi. 

1965.gadā Rakstnieku savienības valde Egona Līva grāmatu "Velnakaula dvīņi" izvirzīja Latvijas republikas prēmijai, taču Egona Līva leģionāra pagātnes dēļ šis priekšlikums pazuda kompartijas vadoņu kabinetos. Egons Līvs ir sarakstījis un izdevis ne vienu vien grāmatu, bet pietiktu ar "Velnakaula dvīņiem", lai rakstnieks kļūtu par latviešu literatūras zelta fonda neatņemamu sastāvdaļu. Ne velti tas piedzīvoja tulkojumus daudzās valodās, bija skatāms teātros un tika ekranizēts Latvijā un Lietuvā. 

No 1963. gada Egons Līvs bija rakstnieku savienības biedrs. 

Egona Līva darbi - Velnakaula dvīņi, Kapteinis Nulle, Meldru mežs, Selgas vīri, Skumjās rotaļas, Vecā romantiķu pirts, Viena diena uz labās, mīļās zemītes u.c. 

Egons Līvs nomira 1989. gada 1. aprīlī Rīgā. Apglabāts Meža kapos. 


ziņa publicēta no avota
VieglasSmiltis.lv  
pēc interneta materiāliem

Ziņu sagatavoja:
Inita Brītāne

Tagi: Egons Līvs