No 2014. gada 10. februāra līdz 16. februārim jau ceturto reizi pēc kārtas norisinās projekts "Bibliotēkas diena dzīvē".

Kā vilcienu iekustina lokomotīve, tā pirmdiena – nedēļu. Un lūk – pirmdiena ir klāt!

Nepacietīgākie (vai varbūt čaklākie) bibliotēkas apmeklētāji jau 10 minūtes pirms darba laika sākuma sāk ielenkt bibliotēkas durvis. Ir taču svarīgi tikt pirmajam pie iecienītā datora Interneta lasītavā, vai mīļākajā vietā Vispārīgajā lasītavā pārlapot rīta laikrakstus! Šajā rītā gan pie durvīm vērojama neparasti kupla rosība. Kā gan ne – tur sapulcējušies bērni no Cēsu Pilsētas pamatskolas 5.a klases. Skolēniem Bērnu literatūras nodaļā notika bibliotekārās stundas 1.nodarbība. Viņi iepazinās ar sistemātisko grāmatu kārtojumu bibliotēkā, mācījās orientēties bibliotēkā un atrast grāmatas no dažādām nozarēm. Katram tika iedots saraksts ar galvenajām UDK nodaļām un skaidrojumu. Skolēni veica praktiskus uzdevumus un mājas darbam saņēma  darba lapas ar uzdevumu „Sakārtojiet grāmatas pēc UDK sistēmas”.

Visā visumā – pirmdiena ir mierīga diena. Neatgadās arī nekādi kuriozi, kurus būtu vērts aprakstīt, bet – tas ir tikai nedēļas sākums.

Mūsu direktore Natālija Krama, kā jau katru pirmdienu, apmeklē iknedēļas plānošanas sapulci pašvaldības iestāžu un nodaļu vadītājiem Cēsu novada domē.

 

Kamēr nedēļa uzņem savu gaitu, vēlamies atgādināt zinātājiem un informēt nezinātājus, ka Cēsu Centrālā bibliotēka šobrīd atrodas pagaidu mītnes vietā Raunas ielā 2 (Akmens ligzdā), jo mūsu īstajā mājvietā Raunas ielā 1 šobrīd notiek rekonstrukcijas darbi. Ko tas nozīmē? Pēc gada cēsniekiem būs pašiem sava Gaismas pils! Visus, kuri nav, redzējuši – laipni aicinām ielūkoties renovācijas procesam nodotās ēkas labirintos, kuros 16. decembrī ļauts bija ielūkoties arī mums – bibliotekāriem. Fotogaleriju skatīt šeit

Ziņu sagatavoja:
Lāsma Vasmane
Cēsu Centrālās bibliotēkas
sociālo mediju speciālise
tel.: 64123644, e-pasts: lasma.vasmane@biblioteka.cesis.lv

Tagi: Cēsu Centrālā bibliotēka, Bibliotēkas diena dzīvē, LibdayLV