Atnāc, uzzini, līdzdarbojies!”, jo būs jau piektā "Bibliotēku nakts" ar daudzveidīgu piedāvājumu bērniem, jauniešiem un cilvēkiem ar lielu dzīves pieredzi. Tikšanās ar grāmatu autoriem un citiem interesantiem cilvēkiem, praktiskas nodarbības, mūzika, spēles un citas aktivitātes gaida ikvienu, kurš vēlas interesanti un radoši pavadīt vakaru.

Lai gan kopējais nosaukums aicina visus uz pasākumiem vēlākās vakara stundās, sāksim laicīgi, jo jau pulksten 15.30 Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas teātra pulciņa „MASKA” dalībnieki režisores Gunas Rukšānes vadībā sniegs „Īsu pamācību mīlēšanā” (izrāde pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem), bet mazliet vēlāk bērniem būs iespēja iepazīt „Māsiņas Puteklītes”.

            Aicinām uz pasākumu nākt kopā visai ģimenei. Vecākiem, kuri vēlas piedalīties Bibliotēku naktī, bet ir pirmskolas vecuma bērni un nav kas viņus mājās pieskata, piedāvājam bērnus ņemt līdzi, jo ir divas iespējas. Pirmā – lielākie varēs piedalīties sākumskolas bērnu „Pasaku karaļvalsts ballē”, kurā valdīs pils noskaņojums un pasaku tēliem raksturīgi aksesuāri. Otrā – pavadīt laiku rotaļu stūrītī kopā ar audzinātāju Madaru.

            Kā ik gadu piedāvāsim netradicionālas aktivitātes. Kopā ar kultūrvēsturisko pasākumu organizatori Teiksmu Vasmani katrs varēs ugunskurā cept seno maizi. Bibliotekāres aicinās piedalīties spēlēs un atrakcijās, kuras var spēlēt pagalmā: ķegļus, gumijas lēkšanu, klasītes, kaļimbam bam un citas, par kurām daži pat nav dzirdējuši vai aizmirsuši. Bet, ja kādam šīs spēles būs par strauju vai sarežģītu, savu erudīciju varēs pārbaudīt viktorīnās un konkursos kopā ar vēsturnieku Daumantu Vasmani.

Darbosies „Sejas apgleznošanas salons”, kurā Guna Eglīte centīsies izpildīt jūsu vēlmes kļūt pavasarīgi krāšņiem. Darbnīcā „Es protu!” šogad dekoratīvās piespraudes varēs gatavot kopā ar vizuālās mākslas skolotāju Ilzi Babahinu.  

Vēl nekad savos pasākumos neesam piedāvājuši iespēju tikties ar cilvēkiem, kuru pamatnodarbošanās ir rūpes par zirgiem. Par to, kā izprast zirga dabu stāstīs, video un foto rādīs zirgu uzvedības speciāliste Daina Luksa, kuras klienti ir zirgi ar uzvedības problēmām. Arvien vairāk cilvēku pievēršas savas dzimtas vēstures izpētei, tāpēc esam aicinājuši www.ciltskoki.lv veidotāju Egilu Tursu, kurš TV3 raidījumā „Bez tabu” Zanei Daudziņai palīdz veidot dzimtas koku, un dzimtas pētnieci Maija Oši ikvienam interesentam pastāstīt par radurakstu pētniecību un ciltskoka veidošanu.

            Anna Velēda Žīgure un Juka Rislaki ir divi nozīmīgi Latvijas kultūras gara stiprinātāji, autori, kuru jaunākajās grāmatās aprakstīti nozīmīgi notikumi Latvijas vēsturē. A. Žīgure ir rakstniece, tulkotāja, pirmā atjaunotās Latvijas valsts vēstniece Somijā un Igaunijā, Triju Zvaigžņu ordeņa komandiere. Viņas raksti un komentāri lasāmi Latvijas, Somijas un Igaunijas presē. A. Žīgure grāmatās „Viņi. Ceļā” un „Viņi. Svešos pagalmos” stāsta par traģiskajiem notikumiem, kas 1944. gada vasarā sākās Latvijā, kad daudzi pazaudēja tuviniekus, mājas, dzimteni un devās bēgļu gaitās uz Vāciju, bet tad vēl tālāk uz Rietumiem. Annas Žīgures dzīvesbiedrs somu žurnālists un rakstnieks Juka Rislaki ir patiess Latvijas patriots, uzrakstījis vēsturisku pētījumu par Latvijas armijas komandieri, kara ministru Krišjāni Berķi. Savā grāmatā „Maldināšana: Latvijas gadījums” viņš pēta dažādus apgalvojumus par Latviju un piedāvā savu skatījumu uz Latvijas vēsturi un mūsdienām.

            Grāmatas „Rīga-Pekina” autore aktrise Ilona Balode un mūziķis Rolands Ūdris stāstīs par trakajiem ceļojuma piedzīvojumiem, dziedās ceļa dziesmas, rādīs foto un video. Ceļojums vairāk nekā 7 mēnešu garumā sanāca diezgan netradicionāls, jo viņi tajā devās bez finansiāliem iekrājumiem, paļaujoties uz veiksmi, ļaužu labvēlību un savu izturību. Šajā laikā viņi dzīvoja gan kā noplukuši klaidoņi, gan kā īsti karaļi – izbaudīja ielu un klubu muzikantu dzīvi, gulēja viesnīcās, parkos, pludmalēs un vilcienu stacijās. Satika milzum daudz dažādu cilvēku, pieredzēja Kaukāza pretrunas, musulmaņu pasaules brīnumus, hindu dīvainības, Pakistānas viesmīlību, kā arī Ķīnas sociālisma varas priekšrocības un mīnusus. Grāmatā aprakstīti piedzīvojumi visās 17 šī ceļojuma laikā apmeklētajās valstīs: Latvijā, Lietuvā, Polijā, Slovākijā, Ungārijā, Slovēnijā, Horvātijā, Serbijā, Bulgārijā, Turcijā, Gruzijā, Armēnijā, Pakistānā, Indijā, Nepālā, Tibetā un Ķīnā.

Jau ceturto gadu būs iespēja dziedāt kopā ar bibliotēkas ģitāristu kvartetu, bet otro gadu pie mums viesosies pūtēju orķestra „Cēsis” atraktīvais kvartets

            No 22. līdz 28. aprīlim ir Bibliotēku un Radošuma nedēļa. Šis ir Cēsu Centrālas bibliotēkas piedāvājums interesanti un radoši pavadīt pēcpusdienu un vakaru. Vēl tikai var piebilst, ka to visu var baudīt bez maksas, jo mūs atbalsta Cēsu novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds. Gaidām 26. aprīlī bibliotēkā – Cēsīs Raunas ielā 2! Informāciju meklējiet www.biblioteka.cesis.lv

 

 

 

 

 

Ziņu sagatavoja:
Gunta Romanovska,
Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece
tel.: 64112020, 64122879, 64123644, mob. 29289216; fakss 64112021
e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lv

Tagi: Cēsu Centrālā bibliotēka, Bibliotēku nakts Cēsīs, Bibliotēku nakts Cēsīs 2013