No 12. - 18. novembrim Ziemeļ- un Baltijas valstīs notiek ikgadējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa, šogad tās tēma ir Daudzveidība Ziemeļvalstīs.

  

Pirmdien, 12. novembrī aicinām piedalīties pasākumos sveču gaismā Krēslas stunda:

  • plkst. 17.00 bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ieklausīsimies Kāpējpeļuka piedzīvojumos Šurumburummežā
  • plkst. 18.00 bibliotēkas pasākumu telpā (Raunas ielā 2, 3. stāvā) Tikšanās ar žurnālistu un publicistu, žurnāla „Kabinets” galveno redaktoru Arni Terzenu
    *Norvēģu rakstnieka Pēra Petersona grāmatas „Es nolādu laika upi” fragmentu lasījums
    *
    Literatūras izstāde „Jaunākie Ziemeļvalstu autoru izdevumi”

Pasākumu vadīs un dziesmas dziedās Lāsma Vasmane un Elīna Riemere.

Ieeja bez maksas

 

 

 

Krēslas stundas pasākumā piedalīsies Arnis Terzens

 

Pirmdien, 12. novembrī Cēsu Centrālajā bibliotēkā notiks tradicionālie Krēslas stundas pasākumi sveču gaismā: pulksten 17.00 Bērnu literatūras nodaļā ieklausīsimies Kāpējpeļuka piedzīvojumos Šurumburummežā, bet pulksten 18.00 bibliotēkas pasākumu telpā būs tikšanās ar žurnālistu un publicistu, žurnāla „Kabinets” galveno redaktoru Arni Terzenu un norvēģu rakstnieka Pēra Petersona grāmatas „Es nolādu laika upi” fragmentu lasījums. Pasākumu pieaugušajiem vadīs un dziesmas dziedās Lāsma Vasmane un Elīna Riemere. Interesenti varēs apskatīt literatūras izstādi „Jaunākie Ziemeļvalstu autoru izdevumi”.

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata – notiek ikgadējās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumi. Nedēļai ir divi kopējie lasījumi - Rīta stunda, kas notiek skolās un pirmskolas izglītības iestādēs, pašiem mazākajiem lasītājiem un Krēslas stunda pieaugušajiem. Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Latvijā administrē Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs tā norisināsies jau 16. reizi, Latvijā – 15. reizi. Latvijā šogad ir reģistrējušās 408 bibliotēkas, kas piedalīsies Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā. Nedēļas galvenais mērķis ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana: bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Šogad Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa notiek no 12. līdz 18. novembrim.

Pirmdiena, 12. novembris, ir lielā lasīšanas diena, kad vairākos tūkstošos bibliotēku, arī Cēsu Centrālajā bibliotēkā, vakarā vienlaicīgi tiks lasīti grāmatu fragmenti: bērniem no Turbjēra Ēgnera grāmatas „Kāpējpeļuks un citi dzīvnieki Šurumburummežā”, bet pieaugušajiem būs norvēģu rakstnieka Pēra Petersona grāmatas „Es nolādu laika upi” fragmentu lasījums. Un vai šādu – viena fragmenta kopā lasīšanu dažādās valodās vienlaicīgi vairāk nekā 2000 bibliotēkās nevarētu uzskatīt par neoficiālu pasaules rekordu? Jums ir iespēja būt klāt un piedalīties.

            Šogad Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tēma ir Daudzveidība Ziemeļvalstīs, bet Latvijā tā tiek papildināta un sarunas notiek arī par daudzveidību, dažādību un savādību arī pie mums. Cēsu bibliotēkā viesosies un ar interesentiem tiksies žurnālists un publicists, žurnāla „Kabinets” galvenais redaktors Arnis Terzens, kurš savulaik vadīja vienu no visskatītākajiem raidījumiem Latvijas televīzijas vēsturē „Programma X” (1991 – 1993). Gan A. Terzena vadītās sarunas, gan izdotās grāmatas un publicētie raksti ir par apspriesto tēmu citu pusi, problēmām un jautājumiem, kas netiek kā ierasti atspoguļots vajadzīgajā gaismā, bet gan no cita skata punkta. Dažiem šīs sarunas un autora viedokļi var būt pat ļoti neērti.

            Arnim Terzenam ir izdotas 13 grāmatas: „Arī tas vēl” (2009), „Latvijas kapitālistiskā republika” (2007), „Tukšums ir un vārdi” (2007), „Vakar spīdēja saule” (2007, „And now it's my turn : modern Latvian novel” (2006), „Neērtas sarunas” (2006), „Smagas sarunas” (2006), „Vispār tā nekas” (2005), „Redziet, es jau esmu : dzejoļi bērniem” (2002), „Un tagad mana kārta” (2001), „Usnes” (2000), „Pagānu orģijas” (1999), „Visapkārt tikai mūsējie” (1997). Viņš ir sastādītājs un redaktors vēl vairāk kā 30 grāmatām.

Ieeja bez maksas.

 

 

Informāciju apkopoja –

Gunta Romanovska,

Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

tel.: 64112020, 64122879, 64123644, mob. 29289216; fakss 64112021

e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lv