Bibliotēka izsludina ideju konkursu

 

            Cēsu Centrālās bibliotēkas darbinieki aicina cēsniekus piedalīties radošajā konkursā „Mana Cēsu bibliotēka”. Var iesniegt esejas, vizuālus darbus, vienkārši ieteikumus, pat pavisam netradicionālus.

Presē jau izskanējusi informācija, ka ir izstrādāts Cēsu Centrālās bibliotēkas ēkas Raunas ielā 1 rekonstrukcijas projekts, uz kura realizāciju mēs ceram. To izstrādājis arhitekta Jura Pogas birojs un tas paredz, ka ārēji ēka būtiski nemainīsies, bet iekštelpas pārvērtīsies līdz nepazīšanai. Tās kļūs plašas, bez liekām starpsienām, varēs izmantot ēkas pagrabstāvu un bēniņus, kā arī blakus esošo saimniecības ēku. Ēkas dizainā izmantos tulpju rakstu, kas saglabājies uz atsevišķām ēkas agrāko gadu flīzēm.

Ikvienai ēkai vajadzīgas ne tikai sienas, grīdas un griesti, bet īpaša aura, šajā gadījumā Cēsu bibliotēkas īpašā noskaņa, gaisotne. Protams, par to, kā un kādu to veidot, domās arhitekti, bibliotēkas darbinieki, bet mums ir būtiski uzzināt arī mūsu apmeklētāju, visu cēsnieku domas, vīzijas par jaunās bibliotēkas izskatu un piepildījumu. Tāpēc aicinām ikvienu izteikt savu viedokli – kādai būt jaunajai bibliotēkai, kādus pakalpojumus tā varētu piedāvāt bez jau esošajiem, kā iekārtot bērnu, jauniešu apkalpošanas vietas, kādu vēlaties redzēt lasītavu, grāmatu izsniegšanas abonementu. Kādai jūsuprāt jābūt bibliotēkai, lai jūs to apmeklētu labprāt un vēlētos tur pavadīt savu brīvo laiku?

Darbi jāiesniedz Cēsu Centrālajā bibliotēkā Raunas ielā 1, vai pa e-pastu: info@biblioteka.cesis.lv līdz 23. aprīlim. Labāko darbu autoriem pārsteiguma balvas tiks pasniegtas Bibliotēku nakts pasākuma laikā 27. aprīlī.

 

 

 

Informāciju sagatavoja –

Gunta Romanovska,

Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

tel.: 64122879, 64123644 (arī fakss), mob. 29289216

e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lv