14. martā pulksten 17.00 bibliotēkas Baltajā zālē pasākumu ciklā „Rakstnieku sarunas” notika tikšanās ar grāmatas „Personiskā Latvija. Divdesmitā gadsimta stāsti” autoru, žurnālistu Ati Klimoviču un dzejnieci, rakstnieci, grāmatas redaktori Inesi Zanderi. Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītais projekts „Viņš / Viņa raksta, mēs lasām, domājam...”

Grāmatā publicēti 38 dzīvesstāsti, tajos atklājas Latvijas vēsture, kā dzīvojām, kā veidojās valsts, kāds bija kara un padomju laiks. Tā ir unikāla Latvijas 20. gadsimta vēsture – izstāstīta caur cilvēku likteņiem, dzīvesgājumu. 608 lappušu biezo grāmatu papildina dažādu laiku fotoattēli un vietu, personu un notikumu alfabētiskie rādītāji. Grāmata ir bijusi pirmajā vietā pārdotāko grāmatu topā, tā tiek vērtēta kā 2011. gada visinteresantākā, smeldzīgākā un saviļņojošākā grāmata un tā uzvarēja raidījuma „100 g kultūras” gada balvas „Kilograms kultūras” 2011. gada trešā ceturkšņa balsojumā nominācijā „Literatūra”.

Atis Klimovičs, kas plašākam lokam pazīstams kā pasaules „karsto punktu” reportieris, žurnāla „Rīgas Laiks” interviju autors, vairāku gadu garumā ir intervējis ļaudis, kas dzimuši aptuveni pirmās Latvijas Republikas rašanās laikā. Viņš tikās ar cilvēkiem, aicināja viņus izstāstīt savu personisko Latvijas vēsturi, savu vēsturi. Lielākā daļa cilvēku nav plaši zināmi, viņi ir veci, vientuļi un grāmatas iznākšanas brīdī ne viens vien jau aizgājis viņsaulē. Tomēr grāmata ir gaiša un dzīvi apliecinoša. Atis Klimovičs par grāmatu „Personiskā Latvija” pagājušajā gadā saņēma Eduarda Veidenbauma prēmiju.

Grāmatas redaktore Inese Zandere ir 3 dzejas krājumu un 20 bērnu grāmatu autore, viena no žurnāla „Rīgas Laiks” dibinātājiem un redaktoriem, vada bērnu grāmatu izdevniecību „Liels un mazs”, viņa raksta dokumentālo literatūru, libretus, lugas un scenārijus. I. Zandere saņēmusi vairākas literārās prēmijas, Triju Zvaigžņu ordeni.

Pasākumā ieeja bez maksas, tas tiek organizēts Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta „Viņš / Viņa raksta, mēs lasām, domājam...” ietvaros.

Pasākuma fotogaleriju skatīt šeit

Ziņu sagatavoja:
Gunta Romanovska,
Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece
tel.: 64122879, 64123644 (arī fakss), mob. 29289216
e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lv

Tagi: Cēsu Centrālā bibliotēka, Atis Klimovičs, Inese Zandere, Personiskā Latvija